Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Imitasyon Sahteler Avı Etkilermi Imitasyon Ve Orijinal Farkı

Spinning

Üye
Adı
Berat
Merhaba arkadaslar merak ettigim soru su imitasyon yani taklit sahteler av yaparken avı etkilermi. Orijinal sahte ve imitasyon sahte arasindaki fark nedir.İmitasyin sahtenin avantajları ve dezavantajari nekerdir?

Okudugunuz icin tesekkir ederim.

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Orijinal sahte ile imitasyon arasındaki en büyük fark fiyattır... İkinci fark renktir diye düşünüyorum... Bir çok testten geçirerek kaliteli uv boyalar kullanmaktadırlar... Bazende bu renkler daha çok bizleri kandırmak içindir :) Üçüncü farkta erimdir... Ancak bir çok imitasyon sahte, bire bire yakın kopyalandığından erimleri çok iyi olan imitasyonlar da yok değil... Bir de replika sahteler vardır ki orijinali ile bire birdir ve hiç bir farkı yoktur... Tek fark fiyattır...

spinner07

Aktif Üye
Adı
mahmut
Orijinal sahte ile imitasyon arasındaki en büyük fark fiyattır... İkinci fark renktir diye düşünüyorum... Bir çok testten geçirerek kaliteli uv boyalar kullanmaktadırlar... Bazende bu renkler daha çok bizleri kandırmak içindir :) Üçüncü farkta erimdir... Ancak bir çok imitasyon sahte, bire bire yakın kopyalandığından erimleri çok iyi olan imitasyonlar da yok değil... Bir de replika sahteler vardır ki orijinali ile bire birdir ve hiç bir farkı yoktur... Tek fark fiyattır...
Abi o zaman senden bi "replika yada orjinali kadar iyi sahteler şunlar" önerisi alırız :D

BerkinK.

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba arkadaslar merak ettigim soru su imitasyon yani taklit sahteler av yaparken avı etkilermi. Orijinal sahte ve imitasyon sahte arasindaki fark nedir.İmitasyin sahtenin avantajları ve dezavantajari nekerdir?

Okudugunuz icin tesekkir ederim.
Bence denizde balık varsa ve doğru bir yerdeysen sahtenin pahalısı ucuzu farketmiyor. Şöyle bir örnek vereyim; hemen hemen her balıkçı dükkanında bluefish denen 3 liralık sahteleri görmüşsündür. Bu sahteyle tekneden 2 saatlik sabah suyunda 25 tane yazılı orkinos yakaladığımı bilirim. Yani balık senin sahten pahalı ben ona atlarım demiyor :) Yalnız şöyle bir şey var bu sahteler dandik malzemeden olduğu için iğneleri 2-3 avda pas tutuyor ve üzerindeki boya hemen dökülüyor. Eğer karadan spin olarak av yapacaksan bu sahtelerin gramajları düşük olduğu için uzağa atış olmuyor dolayısıyla ben tercih etmiyorum. Ama yüksek gramajlı benzer sahteler bulabilirsen onlar da iş yapabilir. Yine kutunda her zaman bu düşük fiyatlı dandik sahteler olsun. Zemin yapısını ve derinliğini bilmediğin bir yerdeysen ayrıca misina ve liderini yeni bağladıysan bu sahtelerle ava başlamalısın. Böylelikle herhangi bir aksilikte ucuz sahten gitti diye üzülmezsin :) Emin olduktan sonra pahalı sahtelerle devam edebilirsin.