Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Internetten Alışveriş Yaparak Ekonomi Sağlamak

huseyind

Daimi Üye
Adı
Hüseyin
Farklı ürünleri farklı marketlerden takip ederek alıyoruz biz de genelde. Mesela bazı ürünlerde çok büyük kampanya yapılıyor internetten alış verişte. Çocuk bezi, mama, konserve ürünler, sıvı yağ gibi ürünlerde ciddi indirim yapılıyor ve genelde de 100 lira ve üzeri falan ücretsiz kargo da olabiliyor. Ucuzcu marketler dışındakilerde puan veriliyor ama çoğunlukla satılmayan ürünlerde falan kullandırılıyor.

Bir de şöyle bir durum var. Mesela ucuz zinicir marketlerde satılan 1kg çay 25 lira gibi bir fiyat iken aynı marka çay büyük Marketlerde 39 lira yerine 33 lira yazılarak satılıyor. Bunu görünce marketten soğuyor insan doğrudan.

zaad

Daimi Üye
Adı
ZAFER A.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Metro hakkındaki görüşleriniz nedir? ben fiyatları kıyasladığımda pek ucuz gelmemişti.
Eskiden keş para ile çalışıp, üye olmayanları almadıkları dönemde piyasaya göre ciddi avantajları vardı. Şimdi sıradan bir market benim için. Tek esprisi balık reyonunun olması :harika:

Mrmakif

Yeni Üye
Adı
Akif Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Metro, Bizim gibi marketlerde fiyatlar kdv hariçtir kasada bir de kdv ekliyorlar buna dikkat etmek lazım. Yine de yüklü alınca daha uyguna gelebiliyor. Geçen gün termos alacaktım aliexpress dahil tüm yerli yabancı siteleri taradım. En sonunda 750 poşet çay yanında 1.5 lt termos hediyeli paket buldum sarfmarket diye bir siteden 150 tl :D İşe yarar görünüyor. Diğer sitelerde sadece termos fiyatı bu civardaydı. Hepsiburadada aynı hediyeli çay ama 500 paketi yine aynı fiyattı. Araştırınca illaki uygun bir yer bulunuyor.

MehmetYılmaz

Aktif Üye
Adı
Mehmet Yılmaz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bizim toptana baktım şimdi, markette bebek bezi 23,90, 24 tl civarı. Aynı ürün bu sitede 21,90.
Kargoyu beklemek, kargo ücreti ödememek için ektra alışveriş yapmak vs. veya kargo ücreti ödemek bana ögre değil. 2 liradan kaçayım derken zaman ve nakit kaybı oluyor. Markete devam :)