Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İp Misina Tavsiye

megahowa

Üye
Adı
Oğuz
Okuma Trio Rex Salt makine ve Okuma Trio Rex Tele Surf kamış için ip misina önerisi istiyorum. Markasını bilmediğim 0,14 mm ye 0,25 ipi şok ile kullanıyordum. Fakat ipte son zamanlarda kopma problemi olmaya başladı. Daha iyi bir ip almak istiyorum. Boğazda rapalada ve yemlide kullanacağım. Kullanıp memnun kaldığınız ip önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Power pro yada kendo al kardeşim çok iyiler bide ipe iple şok yapacağına misinayla yapsan daha iyi olur bence

megahowa

Üye
Adı
Oğuz
Çok teşekkür ederim önerileriniz için.

Power pro yada kendo al kardeşim çok iyiler bide ipe iple şok yapacağına misinayla yapsan daha iyi olur bence
Kendo ve power pro ya baktım sadece kullananlardan artılarını ve eksilerini öğrenmek istiyorum. Boğaz için bu tür uygun fiyatlı ipler kullanmak daha mantıklı gözüküyor.

Berkley Whiplash 0.06 mm. derim.
Kalınlık olarak 0,06 mm bana oldukça ince geldi ama diğerlerine göre Berkley Whiplash daha sağlam sanırım.

en iyi markayı alsanda av sonrasında tatlı suda yıkamıyosan bir kaç av sonra onda da kopma olucaktır..
tuzlu su asit misali malzemeyi bitiriyor av sonrası tatlı su ile yıkamalısın
Son iki avdan sonra yıkamadım tatlı suyla büyük ihtimalle ondan kaynaklandı bu problem. Makaraya sarılı olarak tatlı su ile yıkasam sizce yeterli olur mu yoksa makaradan boşaltıp ıslak bezle mi silmem gerekir. Sizin önerebileceğiniz bir ip var mı acaba...

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif

Kendo ve power pro ya baktım sadece kullananlardan artılarını ve eksilerini öğrenmek istiyorum. Boğaz için bu tür uygun fiyatlı ipler kullanmak daha mantıklı gözüküyor.

Kalınlık olarak 0,06 mm bana oldukça ince geldi ama diğerlerine göre Berkley Whiplash daha sağlam sanırım.

Son iki avdan sonra yıkamadım tatlı suyla büyük ihtimalle ondan kaynaklandı bu problem. Makaraya sarılı olarak tatlı su ile yıkasam sizce yeterli olur mu yoksa makaradan boşaltıp ıslak bezle mi silmem gerekir. Sizin önerebileceğiniz bir ip var mı acaba...
Üzerinde yazan kalınlığına bakmayın siz. Gerçek kalınlığı boğazda iş yapacak kadardır. 0,18 mm. falan.

Musti.barut

Daimi Üye

av sonrası klipse boş kurşun takıp at sonra ıslak bezi kamışın ilk geniş klavuzuna ipi çok fazla sıkmıcak şekilde sar ve kurşunu sar bu yeterli olur..

takımın orta sınıf.. ama bence boğaz için yeterli ve ideal makinayı biliyorum adamlar yapmış. ip olarak da berkley ve pover pro 0.15 yafa 0.16 işini görür 7-8 metrede şok yaparsın rahatça kullanırsın

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Şok olarak 15 metre içinde 5 yada 10 tane bulunan misinalar var 022den 055kadar konik halde kalınlaşıyor bunu kullanmamım sebebide düğüm yaptığımız yer çok ince oluyor ve rahat bi salınım oluyo fincanlardan geçerken hissedilmiyor diyer türlü 035 den yaptığınız düğüm ipinizde 015 diyelim düğümlediğiniz yer ister istemez kalınlaşıyor ama benim dediğim misanalarda 022 lerden düğümlediğinizde nerdeyse pürüzsüz bir bağ elde ediliyo bak bunuda kimse bilmez biyere kaydedin