Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İp Misina Tavsiye

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben yukinin içinde 15 metre 5 tane 022 den başlayıp 048 kadar konik giden misinasını kullanıyorum aynısının shimano su da var yeni çıktı inan harika düşüne biliyormusun senin şok yaparke. Bağladığın düğüm birazcık kalın oluyor ya bisinanın kalınlığı yüZünden işte bunda öyle birşey yok neden çünkü sen düğümü 025 lerde atıyorsun ve 15 metreyide makinaya doluyorsun sıkıntı çıkmıyor makinaya çok doladın diye neden çünkü düğüm yokmuş gibi duruyor bence denemelisin bayılırsın bi görsen

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İsmini vereyim hatta resmini göndereyim buyrun

Ekli dosyalar

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yukiyide sadece bildiğim istoçta biri satıyo ben ikisinide denedim ikiside 10 numara

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Birol abi anlata bildimmi

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben yukinin içinde 15 metre 5 tane 022 den başlayıp 048 kadar konik giden misinasını kullanıyorum aynısının shimano su da var yeni çıktı inan harika düşüne biliyormusun senin şok yaparke. Bağladığın düğüm birazcık kalın oluyor ya bisinanın kalınlığı yüZünden işte bunda öyle birşey yok neden çünkü sen düğümü 025 lerde atıyorsun ve 15 metreyide makinaya doluyorsun sıkıntı çıkmıyor makinaya çok doladın diye neden çünkü düğüm yokmuş gibi duruyor bence denemelisin bayılırsın bi görsen
Evet taper leader o misinaların adı. TRABUCCO T-FORCE . S.C. TAPER LEADER
Ancak bir dezavantajı var. Örgü misinaya bu misina ile şok yaparsan ilişkenli meralarda sürekli takım verirsin bağlantı yerinden en ufak bir zorlamayla bütün takım suda kalır.
Örgüye örgü şok ile olta dibe takıldığında çoğunlukla takımı kurtarırsın.

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Abi işte o bağlantı yerinden hiç birşey olmuyor ben bugüne kadar hiç düğümden patlatmadımki nice kamışlar kırdım elimde kaldı öylede atarım yani orda düğüm çok önemli ben mahin düğümünün biraz daha değiyişini yapıyorum süper oluyor inan patlamıyor ipde düğümü ısıramıyor

γavuz

Daimi Üye
Adı
yavuz
Adsız-crop.png Adsız1-crop.png

bu ikiliden şaşmam :D makinaya 0.30 veya 0.35 trabucco / ön tarafa ise 8 metre 0.25 0-28 lineaeffe ip misina canavar gibim :D

Ekli dosyalar

Erol 61

Daimi Üye
Adı
EROL
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yaw abi sen tak kendoyu ama yeni çıkan 8 katı üstüne neden yaparsan yap şoku takıl ya