Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ip misina tavsiye

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Semih09 tarafından paylaşıldı.

1. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Arkadaşlar okuma ceymar cxt 55 makine ve okuma carbonite 360 cm 80-150 atarlı kamış aldım.bu takıma uygun ne çeşit misina kullan malıyım? Elimde okuma bluefish 0.26 300 metre misina var, lüfer avı için üretilmiştir yazıyor bu misina işimi görür mü? Olmaz derseniz tavsiye verin lütfen daha önce iP misina kullanmadım bir sorun yaşamak istemiyorum.ip misina dolaşırsa çöp olur diye yorumlar okudum o yüzden kararsız kaldım.kıyıdan yemli av içimin kullanacağım unutmadan yazayım.birde ip misinada kullanacağımız takımların ip olması mı gerekiyor yoksa normal misina mesela 3lü dip takımı yapıp kullanabiliyor muyuz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Engin79

Engin79 Aktif Üye

Aydında kaç gram atılır bilmiyorum, atacağınız kurşun 100 gramın altındaysa elinizdeki misina kullanılabilir.

Tabi ki ben misina yerine ip tavsiye ederim. Makinenin kafasını taşırmadığınız sürece ipin dolaşacağını sanmam.. Kafanın dış çapından 1 mm daha az ip sarın. Fotoğraftaki miktarı geçmezseniz kolay kolay dolaşmaz.

Makinede ip kullansanız bile, ucundaki takım misinadan (veya lüfer ailesi için çelik telden) yapılır.
    Yemli takımı ipten yaparsanız çok dolaşır. Yapan görmedim.

20171021_145541[1].jpg

TrAcHuRuS, coner ve Semih09 bunu beğendi.
  4. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Teşek
    teşekkür ederim cevap için.ortalama 75 100 gr kullanacağımı tahmin ediyorum.oltanın atarı 80-150 olunca mecburen fazla ya da az kurşun atılmıyormuş sanırım.ip için uygun fiyatlı hangi marka ve model önerirsin? Bu konuda bilgim Yok çünkü, kafama göre bir ip misina almak istemiyorum.aslında başlangıç için ip almakta istemiyorum çünkü olta ve makineye bütçenin üzerinde para verdim ama almam gerekirse de alırım.

5. Engin79

Engin79 Aktif Üye

"İpi görünce misinayla geçen günlerime üzüldüm" diyeyim siz anlayın aradaki farkı. :)

4 kat kendolar diğerlerine göre ucuzdur, 250 metresi 30-33 lira falan.
    Aslında bu dediğim ip bizim gibi sürekli sahilde olan ve sürekli at-çek yapan kişiler için çok dayanıksız. 3 ayda 1 makara harcıyorum ortalama.
    Fakat siz yemli avda kullanacağınız için size yıllarca gider.

Kalınlık olarak 0.14 , 0.16, 0.18 kullanabilirsiniz.
    Kofana bile gelse çok rahat çeker.

Semih09 bunu beğendi.
  6. pelipe35

pelipe35 Aktif Üye

Lotus Gold 8 Örgü İp Misina Kırmızı 100 metre
    Bu öisinayu spinde bir yıldır kulkanıyorum tek sıkıntısı yüzeyinin tırtıklı ve boyasının çıkması düzgün sardığınızda(makinaya sarım sırasında ipin bobinden dönerek çıkmasını kast ediyorum) kuşgözü olmuyor hiç karışmıyor müthiş derecede sağlam fiyatı çok uygun 300 m liğide var çok sağlam olduğuna emin olabilirsiniz ben liderle kullanıyorum şuana kadar üzmedi

Semih09 bunu beğendi.
  7. Toncikitus

Toncikitus Üye

İp misina kullan ben 0.20 kullanıyorum en ufak sorun yaşamadım fiyat olarak uçmayada gerek yok 50-60 liraya güzel ipler var.bu arada 3.90 50-100 ve 80-150 atarlı carboniteler kullanıyorum ikisiylede 125gr attığım oluyor ikisiylede 50gr attığımda oluyor gayette güzel atılıyor atar konusuna pek takılma bu kamışlar güzel esniyor.makineye 0.20 fladen sarabilirsin ben memnunum.

Semih09 bunu beğendi.
  8. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Teşekkürler tavsiye için.

9. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Fiyat uygunmuş gerçekten denenebilir.

10. Semih09

Semih09 Aktif Üye

İP görünce misinayla geçen günlerine üzüldüm dedin olay bitti zaten.hemen sipariş veriyorum şimdi :)

Engin79 bunu beğendi.
  11. Semih09

Semih09 Aktif Üye

Birşey daha sormak istiyorum sipariş vericem şimdi de ben kendim sarabilir miyim makineye bu misinayı yoksa balık malzemesi satan dükkanlara mı gideyim sardırmaya sence? Birde 8 kat örgü olanlar neredeyse 2 kat fiyatına acaba onlardan mı alsam diyorum :) bu balık sevdası yaktı beni.15 yıl Antalya'da yaşadım daha önce İzmir'deydim bir kere balık avına gitmedim, Didim'e taşındım her gün avdayım.tek eksiğim balık tutmak tabi ki:)

Son düzenleme: 21 Ekim 2017
    coner ve Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş