Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İskenderun, Arsuz, Yumurtalık, Mersin, Taşucu, Silifke Balık Avı Durumu

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Sevgili Arkadaşlar ,

Merak ettiğim bölgelerin başında gelen yerlerdeki balık durumlarını bu çatı altında toplayabilirsek iyi olacağı kanaatindeyim.

Sadece ben değil herkesin merak ettiği bölgelerin başında bu meralar gelmektedir :)

Şimdiden herkese rastgele...

mehmetcelik33

Aktif Üye
Adı
mehmet celik
merhaba melih
ben taşucu ve çevresinde avlanmaktayım.bir ay öncesine kadar kıyıdan avlanmaktaydım.üç kardeş ortak 4.70 cm boyunda bir tekne aldık.gezmediğimiz yer kalmadı ama balık alamadık.ya denizde balık yok yada biz balığın yerini bilemiyoruz.tekneyle birazda acemilik var.kayalıkları bilemiyoruz,tekneyi salıp doğaçlama yapıyoruz kısmetimize ne çıkarsa:))

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Mehmet bey Merhabalar,

Kısa sürede uygun fiyatlı bir balık Bulucu bulabilirsiniz av verimliliği artacaktır

balık tutkudur

Aktif Üye
İskenderun:
yeni iskele akşam hava kararmasıyla sabah ışıması arasında güzel çupra ve harmadal avı vermekte

Sarıseki:
NATO iskelesi lambuka (bukalemun diyoruz), akya, zargana, tek tükte olsa lüfer, çatal kuyruk, çupra ve sargoz avı vermekte

Payas:
çay boğazı tarafında çatal kuyruk, tek tük lüfer ve seyirtmede akya avı vermekte
balıkçı barınağında ise baraküda, çatal kuyruk, çift ve tek gagalı zargana, kefal,
tüten baca mevkinde canlı bırakmada lüfer
plaj sonu kıyısında akşam 8den sabah ışıyana kadar çupra avı vermekte
demirçelik A.Ş. kazanlar karşısı dediğimiz bölgede akşam avlarında iyi derecede lüfer avı yapan arkadaşlarımız var aynı bölgede tekneden olta avı ile de güzel derece balık alındığını biliyorum (kıl kuyruk, cerbit, çupra, enişte, tavuk balıkları)

Dörtyol:
barınak çevresinde bu günlerde palamut revaçta olup bol miktarda çıkmaktadır ayrıca iri baraküda ve lüfer avıda yapılmaktadır, bunun haricinde barınağın 30-40 kulaç açıklarında kayalıklar tespit edilebilirse güzel av vermektedir.

bildiklerim bunlardan ibaret yararlı olursa ne mutlu bana.. saygılar..

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Süleyman Vedal Kahramanoğlu
İskenderun:
yeni iskele akşam hava kararmasıyla sabah ışıması arasında güzel çupra ve harmadal avı vermekte

Sarıseki:
NATO iskelesi lambuka (bukalemun diyoruz), akya, zargana, tek tükte olsa lüfer, çatal kuyruk, çupra ve sargoz avı vermekte

Payas:
çay boğazı tarafında çatal kuyruk, tek tük lüfer ve seyirtmede akya avı vermekte
balıkçı barınağında ise baraküda, çatal kuyruk, çift ve tek gagalı zargana, kefal,
tüten baca mevkinde canlı bırakmada lüfer
plaj sonu kıyısında akşam 8den sabah ışıyana kadar çupra avı vermekte
demirçelik A.Ş. kazanlar karşısı dediğimiz bölgede akşam avlarında iyi derecede lüfer avı yapan arkadaşlarımız var aynı bölgede tekneden olta avı ile de güzel derece balık alındığını biliyorum (kıl kuyruk, cerbit, çupra, enişte, tavuk balıkları)

Dörtyol:
barınak çevresinde bu günlerde palamut revaçta olup bol miktarda çıkmaktadır ayrıca iri baraküda ve lüfer avıda yapılmaktadır, bunun haricinde barınağın 30-40 kulaç açıklarında kayalıklar tespit edilebilirse güzel av vermektedir.

bildiklerim bunlardan ibaret yararlı olursa ne mutlu bana.. saygılar..
Fatih'cim,

Yüreğine, eline sağlık. Daha ne olsun, süper anlatmışsın mevkileri, teşekkür ederim :)

Buralarda balık tabi ki, garanti değil. Biraz avcının becerisi biraz da şans oldumu balık yakalamak kaçınılmaz olur ;)

balık tutkudur

Aktif Üye
Fatih'cim,

Yüreğine, eline sağlık. Daha ne olsun, süper anlatmışsın mevkileri, teşekkür ederim :)

Buralarda balık tabi ki, garanti değil. Biraz avcının becerisi biraz da şans oldumu balık yakalamak kaçınılmaz olur ;)

rica ederim abi, ayrıca sizler varsınız ki biz bunları paylaşabiliyoruz bundan dolayı sonsuz teşekkürler,

bazı beceriler vardır doğuştan gelir bazıları da azimle kazanılır balık avlamanın da bence 1. kuralı TUTKUDUR, önce denize ve doğaya bağlanıp teslim olacaksın, ordaki yaşama saygı duyacaksın onun bir parçası bir bireyi olacaksın ki sende avcı olasın diyerek bir katkı daha yapıyım dedim.. ;) :) saygılar..

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Mersin kıyı şeridi için yazim bende. Tömükten Erdemliye kadar olan sahil şeridinde tam yer söylemiyorum ama eminim spinde her yerden alırsınız Lüfer , Levrek , Çatal kuyruk ve akya alınıyor. Tekne ile gidenler genelde boş dönüyormuş nedenini anlamadım. Özellikle sahil şeritlerinde çok fazla avcı balık var.

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Sevgili Arkadaşlar ,

Merak ettiğim bölgelerin başında gelen yerlerdeki balık durumlarını bu çatı altında toplayabilirsek iyi olacağı kanaatindeyim.

Sadece ben değil herkesin merak ettiği bölgelerin başında bu meralar gelmektedir :)

Şimdiden herkese rastgele...
Melih gel beni dinle kalacak yerde var Mersine gidelim işte :D Babamı kandırabilirsek yumurtalık ta dalyanada gideriz :)

Melih

Daimi Üye
Adı
Melih
Melih gel beni dinle kalacak yerde var Mersine gidelim işte :D Babamı kandırabilirsek yumurtalık ta dalyanada gideriz :)
Senih iskenderun da benim kaçırmış olduğum bir Akya var onu alırsam mersine kayabiliriz :) Ama Hatay bölgesini sonuna kadar zorlamayı düşünüyorum

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Senih iskenderun da benim kaçırmış olduğum bir Akya var onu alırsam mersine kayabiliriz :) Ama Hatay bölgesini sonuna kadar zorlamayı düşünüyorum
Abi valla akya istiyosan mersinde önce kefal tutarız sonra canlı bırakma yaparız alırsın yine akyanı :D Şaka bi yana eğer sadece haftasonu için gideceksen haber ver birlikte gidelim :) Mersin dememin nedeni kalacak er olması meranın yürüyerek 5 dakika olması :) Asıl internette biraz araştırdımda yumurtalıkta deli balık alıyolar. Akya baracuda çatal kuyruk baya bişey duydum. Dalyandanda babamın arkadaşları kofana çıkarmışlar. Bizim akrabalar bi haber verseler atlayıp gidicem zaten de işte haber yok.