Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İskenderun, Arsuz, Yumurtalık, Mersin, Taşucu, Silifke Balık Avı Durumu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Melih tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Bu arada çok güzel avlar darısı bize inaşallah...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Hocam hava güzel bu a oralarda bende ulaşımı motorla yaptım cunki en güzel avlaklara sahile sıfır motorla giderek ulasiyosun daha bakır oluyor hem ..motoru kullanma ni tavsiye ederim yavaş gidersin sıkı giyinirsin bu arada daiwa dorado karadeniz de olduğu gibi Lufere ordada güzel çalıştı ..bilgin olsun ..

4. Braquet

Braquet Üye

Valla bizde gidiyoruz ava mersinde ama hep elimiz boş geliyoruz, Silifke tarafına gidemedim henüz ama merkezde durum pek parlak değil maalesef, tam olarak nerede avlandınız hocam

5. emrah3305

emrah3305 Aktif Üye

Tas ucu kum burnu hocam kum mahallesinden motorla denize sıfır gidiyorsunuz yol yok :) fener var orda ..

Braquet bunu beğendi.
  6. kerem03

kerem03 Aktif Üye

Nato iskelesine 5 defa gittim hiçbirşey alamadım, bir defa bir arkadaşım tüm sübye ile sabaha karşı akya aldı.genelde akşamdan sabaha tüm sübye ile akya peşinde oluyorlar.yemli atıyorlar beklerken.ama yemlide de balık pek yok.üstelik küçük.tabi kısmet bu işler ama ben küstüm natoya :) ama kıyı kısımları güzel olabilir, kumsal plajı var llevrek için güzel yer ama denemedim hiç, diğer kıyısı kayalıklardan doğru bir gece avı yaptım iki parça orfoz çıkardım ( silikon ile ) bir daha gidemedim çünkü aracı uzak bırakıp onca malzemeyle kayalarda yarım saat yürümek zorunda kalmıştım.ama motorla daha yakına girebilirsin.yunus kayaları denilen noktaya gelmeden isk.tarafında kalan bölge.su çok yatık çok berrak bir süredir.leader kullan.beyaz tonlu silikon olsun yanında.fazla ağır olmayan bir jighead ile.zemin çok kayalık kırımlı biyer takılma riski çok.maket olarak bir şey diyemeyeceğim uzun süredir silikon üzerine çalışıyorum.shore jig ile güzel av yapanlar var arsuzdan ötelerde yalnız.şimdiden bol trofeli avlar dilerim, kırımsız kayıpsız dönersin inşallah.

7. Braquet

Braquet Üye

Aklımda tutcam dediğiniz yeri, arabayla gelsek çokmu yürümek gerekir sonrasında, birde sabah erken saatlerdemi daha verimli oldu avınız onu merak ettim, cevap için şimdiden teşekkür ediyorum

8. kerem03

kerem03 Aktif Üye

Ben akşam 8-10 arası aldım.bahsettiğim bölgeye nato tarafından geçilmiyor, yunus kayalıklarından bağımsız, birde tren yolu var.yolda da o kıyıda araç koyacak yer yok, iki teker olsa bariyerin arkasına geçer bırakırsın.yukarıdan aşağı demir yoluna inersin.ben ilerde karakolun karşısına bıraktım arabayı yarım saat filan yürüdüm.dönüşte de iki ekip otosu tarafından karşılandım:) elimde bazuka çantayla görünce karakolun tepesindeki spot ışığı üzerime tuttular anında etrafım sarıldı.yarım saat de orda nasihat yedim :) ama oraya kadar yürümemek için aracı bırakabileceğim yerlere gittim o bölgede.gökkuşağı petrolün alt taraflarına , yine kayalık bölgeler ama pek bi verimsizdi.yemli arkadaşlar vardı gece onlarla konuştum.kaya sargoz alıyorlarmış gece.hafta sonu inşallah orda olacam tekrar, kaya peşinde :) bu aralar spinde boşa çalışıyoruz dörtyolda.yemlide gece iri sargoz çupra oluyor barınak civarında.ama bu hafta onları da göremedik.av takvimine göre bi deneyim dedim bu hafta sanki mübarek balığın olmadığı saatleri vermiş :) hiç vuruş alamadım.en iyisi kendi takvimim :) Cümleten bol bereketli limitli keyifli avlar..

Ogiveogi ve i_gulistan bunu beğendi.
  9. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Gök kuşağı Petrol dediğiniz yer nato iskelesinden iskenderun tarafına olan tarafta mı kalıyor yoksa dörtyol tarafında olan yerdemi kalıyor acaba?Bende motorla gideceğim ama yanımda eşim olacak çok ıssız bir yerse gidememem muhtamelen ama av olacaksa tabikide gitmekte isterimde eşim yanımda olacak :) Bakalım Bayanla gidebileceğim yerler desem aslında süper olur aslında yelken klubü ve karağaçta villaların arasında beyazsaray lokantası vardı ordan da dere akıyor orayda denicem kısmet artık neresi denk gelirse

kerem03 bunu beğendi.
  10. kerem03

kerem03 Aktif Üye

evet önemli bir nokta eşinle gidiyorsun :) imrendim inan! akşam bizimkine göstereyim mesajını :) evet iskenderun tarafında kalıyor.yola çok uzak değil ıssızlık olarak gelen geçen yok sadece balıkçıların geleceği bölge.eş konu olunca ne desem bilemedim şimdi.meraya maps den bak sen karar ver.arabayı petrole bırakıp iniyorum yamaçtan aşağı.yani iskenderun sahil gibi yerlerde avlanıyorsanız eşinle beraber ora biraz sapa kalır.ama dörtyol barınak gibi değil, bizim burda gece bıçak sırtında av yapıyoruz.pavyonlar falan var içmeye gelen serseriler , silah sıkan pskopatlar ..:mad: o tarafta balıkçılar oluyor sadece.

11. süheyl

süheyl Aktif Üye

sevgili arkadaşlar arsuz iskenderun arası bahsedeyim yerler atçek için iskenderun yelken kulübünden taaagüleryüz sitesine kadar kıyıdan levrek ve çatalkuruk alırsınız yanlız su derin değil bu aralarda boş yerler var karağaç pilajı ve toprak mahsülller ofisi orada dereler akıyor yelken kulübede iş yapar ama sakin sularda değil sakin sularda kıyıdan silikon kullanmanızı tavsiye ederim ( parantez içinde küçük levrekler çıkar onları bırakın ) natodan kalamarlar akya alırsınız ama çok beklemeniz lazım kalamarı kullanma şekli biraz değişik olmalı yani su derinliğinin yarısı misina altta kurşun klamarın içine az köpük koymanız durumun da kalamar orta suda dik kalacak ve akıntıda oynuyacak ve kofana için kıbrıs oltası ile kefal yakalıyıp canlı olarak natonun karşı tarafındaki kayalık bölümünden atarsanız olur...

DidemTurkal bunu beğendi.