Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İskenderun, Arsuz, Yumurtalık, Mersin, Taşucu, Silifke Balık Avı Durumu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Melih tarafından paylaşıldı.

1. DidemTurkal

DidemTurkal Yeni Üye

İskenderun güncel durum nedir arkadaşlar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. kerem03

kerem03 Aktif Üye

dörtyol tarafında durumlar sıkıntı, ben kıyıdan avlanıyorum açık durumlarını bilmem.levrek yok arasıra palamut, barakuda, lüfer bazen.yemlide balıkçı tekneleri kıyıda olta atacak yer bıraktılarsa ağ çekilmedik bir nokta bulabilirsek karnımızı doyuruyoruz hamdolsun.balık tutmak değilde balıkta olmak olunca maksat keyfini çıkarıyoruz balık çıkarsa da bonus oluyor :) iskenderun taraflarına gitmiyorum durumlar nasıl bilemiyorum.rastgelsin.

BlazenHK ve DidemTurkal bunu beğendi.
  4. karacicek

karacicek Daimi Üye

Geçtiğimiz hafta sonu , Mersin'den Taşucu , Tisan , Yeşilovacık civarına yola çıktık , bir kaç dere ağzında , Levrek denemelerimiz oldu , ama sonuç alamadık.
    Barakuda , şu an yumurta zamanında olduğundan , pek iştahlı değil. Sahteyi kovalamıyor. Lüfer ara sıra çıkıyor , kendini gösteriyor. Sırtı da çektik , sonuç yok , yanımızdaki bir tekne de 1 adet palamut almışlar sırtı ile yanılmıyorsam 1 kg. biraz üstü.
    Mavikent , Tisan Ovacık civarlarında , tekne avı ile 4 kilo civarı mercan ile teselli olmak zorunda kaldık. Zaten hava 'da 11:30 - 12:00' ye kadar avlanmamıza müsade etti.
    Kerem Bey'inde ifade ettiği gibi , ağ atılmadık bir sahil bulursak , biz de kendimizi şanslı sayanlardanız. Sıfır sahilden ağ atan ları gördük , daha ne diyeyim.

BlazenHK ve kerem03 bunu beğendi.
  5. kerem03

kerem03 Aktif Üye

artık ilk atışımı tedirgin yapıyorum, sürekli ağlara takılmaktan gına geldi.gece vakti görmüyorum da dubalarını.barakuda iyi çıkıyor bu ara.bu sabah mesaiden önce bi yokladım 5-6 arası iri sayılacak boyda 2 parça aldım.ama çok nazlı, sürekli deniyorum sahte çeşitlerini ama 2 haftadır sadece duo tms ler çalıştı.

karacicek bunu beğendi.
  6. süheyl

süheyl Aktif Üye

şu anda barbun var yasak bölge diyoruz tabi adı yeni kazandı bundan 1,5 ay önce sahil güvenlik ceza kesti 900 tl gemilere çok yakındı tekneler barbun avlayanlar teknelerini yanyana çapalıyıp avlanırlar.... 10 güne yakın gece istavrit başlıyacak mayıs ayında da lüfer başlar levrek var ama ufak büyük levrek canlı yem sabah şafaktan 8,30 za kadar kalsan yeter ...rasgele

DidemTurkal bunu beğendi.
  7. DidemTurkal

DidemTurkal Yeni Üye

Biz yani eşim ve ben çok acemiyiz. Tekneyle açılıyoruz ama çok meraklıyız. Genelde konacıktan açılıyoruz mercan tutabiliyoruz. Sizden tüyo almaya çalışıyorum cevaplarınız için teşekkür ederim.

8. compressa

compressa Üye

Merhaba Iskenderunda kiyidan avlanmak isteyenler toprak mahsulleri kiyilarini tercih edebilir. Favorimdir,gunduz gezer kursunlu canli yemle levrek ahtapot 5 10kg arasi kemani cok aldim. Genelde gece avlanirim 4.20 kamis ile yem tabikide boru kurdu cipura mirmir harmadar(minekop) genellikle tuttugum baliklar.. birkac fotograf ekliyorum toprak mahsulleri hatirasi olarak.. herkese rast gele

Ekli Dosyalar:

momataros ve sessizdenizci bunu beğendi.
  9. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Arkadaşlar inşallah Ramazan bayramı sonrasında Taşucundayım, Yanıma spin ve yemlide kullanabileceğim surf takımımı alacağım. Bunun dışında önerileriniz var mı?

10. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Güncel.

yamahamusti bunu beğendi.
  11. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

hocam tekneye binmeyecekseniz spin ve surf takım yeterli olacaktır ama umarım spin kamışınızın atarı 40 gr a ulaşmaktadır çünkü bizim oralarda shore jig de iş yapmaktadır.eğer spin kamışınız max 30 gr ise 25-30 gr lık jig lerden de edinirseniz en azından ekstra bir av stilini daha denemiş olursunuz.lrf ile kokulu silikonlarla çipura karagöz melanur vb balıkları kandırabilirsiniz ama lrf bizim orda tehlikeli her zaman o kamışı kırabilecek bir balığın gelme ihtimali çok yüksek.Size önerim şu ara bizim oralarda kefal zamanıdır çok rahat ve bol bol tutarsınız hafif dalgalı havalarda mendirek uçlarında veya derin kayalık yerlerde kovalamacalar olur spin veya canlı yüzdürerek avlanabilirsiniz ama en verimli avları yemli takımlarınla yaparsın.Yem olarak karides boru kurdu sülinez iş yapar.Ben İskenderunluyum bi tarafım adanalı o çevrelere göre bunu yazdım ki mersin de bizim oralarla aynıdır şu ara oralarda bol baraküda ve tral çıkmakta hayırlı avlar dilerim.

clkkrnali ve sessizdenizci bunu beğendi.