Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Isome Marukyu Ve Tatlı Su

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Herkese merhaba. İsome silikonların sadece deniz balıklarında etkili olduğunu ve tatlı suda verim alınamadığını duymuştum. Fakat savaş dursunun son videosunda barajda aynı denizdeki gibi peş peşe vuruşlar var ve balık da alıyor. Yani isomenin kokusu tatlı su balıklarını da mı cezbediyor ?
6. dk 40. sn den itibaren görebilirsiniz.

CYKRLI

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İsomenin kendi üreticisinin youtube kanalında tanıtım videosunun altında yorumların birinde tatlı su için de uygun mudur sorusu sorulmuştu. Altına orjinal hesaptan ikisi için de uygundur lakin kurtun canlı olanı denizde yaşadığı için daha çok tuzlu suda kullanılıyor, tatlı suda da deneyin yazmışlardı. Denenmesi gerekir diye düşünüyorum en yakın vakitte alabalıkta deneyeceğim.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İsomenin kendi üreticisinin youtube kanalında tanıtım videosunun altında yorumların birinde tatlı su için de uygun mudur sorusu sorulmuştu. Altına orjinal hesaptan ikisi için de uygundur lakin kurtun canlı olanı denizde yaşadığı için daha çok tuzlu suda kullanılıyor, tatlı suda da deneyin yazmışlardı. Denenmesi gerekir diye düşünüyorum en yakın vakitte alabalıkta deneyeceğim.
Teşekkür ederim. Ben de hafta sonu sudak, turna ve akbalık için deneyeceğim. Zaten isomenin paketinde sazan resmi de var oradan anlamalıydım :)

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
denenebilir de yazık ya 50 tl paketi.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Eğer ki kırmızı benekli alabalıkta etkiliyse bence değer, tabii ki kişiden kişiye değişir.
alabalık avı pek yapmadım ama sanki alabalık hızlı aksiyona tepki veren bir balık türü , çoğu ufak boy kaşık ve sahteye (1-5 gr) atlıyor.Keyif meselesi ama ben olsam 10 -15 tl civarındaki silikonlar ile test ederdim , isome'nin avantajı biraz da tuzlu su balıklarını cezbeden aroması.Ama bu aroma'ya ihtiyaç var mı tatlı suda , yoksa sadece aksiyon mu cezbediyor balığı bence harcayacağınız para açısından önemli.

CYKRLI

Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
A Rh Pozitif
alabalık avı pek yapmadım ama sanki alabalık hızlı aksiyona tepki veren bir balık türü , çoğu ufak boy kaşık ve sahteye (1-5 gr) atlıyor.Keyif meselesi ama ben olsam 10 -15 tl civarındaki silikonlar ile test ederdim , isome'nin avantajı biraz da tuzlu su balıklarını cezbeden aroması.Ama bu aroma'ya ihtiyaç var mı tatlı suda , yoksa sadece aksiyon mu cezbediyor balığı bence harcayacağınız para açısından önemli.
Yemin stiline göre aksiyon hızı değişiklik gösteriyor. Zaten aksiyonu için değil de kokusu acaba cezbedecek mi mantığıyla denemek istiyorum.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
denenebilir de yazık ya 50 tl paketi.
Kesinlikle değmez o konuda haklısın Melih abi ama ben sadece tatlı suda vuruş alıp almadığını test edeceğim. Elimde fujin baby wormlar da var denizde isomeye yakın miktarda vuruş alıyorum ve kopmuyorlar onları da deneyeceğim fujin baby worma tatlı suda vurursa bence kullanmaya değer uygun fiyatlı olduğunu düşünüyorum çünkü.