Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İstanbul Boğazı ve Çevresi Balık Avı Raporları

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Lrf disiplinine başlamasak balığı unutacaktık bu sezon öyle bir sezon oldu Kasımın ilk haftası Anadolu yakasında kandilli yalı önünde spin av verdi ama ne av mahşer yeri kalabalık kıyamet :) yemli av raporları da oldu tek tük ama kurşun arkası ile alanı ne gördüm ne duydum..
son 1 aydır çok güzel istavrit av verdi ayrıca bu aralar çapari arkası fleto yemli ile çinekop - yaprak kıvamında balık alanları da sosyal medyadan takip ediyorum arkası kurşun arkası yapar mı diye beklerken @muhsinayhan raporunu gördüm biraz daha ümitler yeşerdi geçen sene 4 aralık ile 11 aralık arasında güzel avlar yapmışız bu sezon takvim kaymış olma ihtimali var

omertbk34

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Negatif
Boğazda spin ile avlanan biri olarak bu sene balığı malesef göremedik. Göremeyince de foruma girmeyi de unutmuşuz :) Keyifsiz sezon olmasına rağmen ara ara rapor paylaşanlar olmuş emeklerine sağlık.
LRF ile güzel boylarda istavrit alınıyor haberini duyunca bende yoklama yapıp en azından elimiz balık koksun diye arkadaş ile Üsküdara indik.

Carolina dediğimiz ( 4.5 gram gezer kurşun + boncuk+fırdöndü+ 1 kulaç 0.14 fluorocarbon misina önüne iğne) sistemi kurarak keyifli bir av yaptık. En azından aksiyon ve muhabbet ile ortamın keyfini çıkardık diyelim. 35 parça seçmece iri istavrit aldık. Küçükler suya iade.

Yem olarak Jackall Peke Tail Tide5 cm slikon kullandık. Acı biber baharatlı olduğu yazıyor pakette :) Farkı var mıdır bilmiyorum ama çok güzel çalıştı.

Peşinde olan herkese rastgele. Selamlar..

WhatsApp Image 2024-01-15 at 11.45.20.jpeg

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Dişli radarımızda bu pazar da çapari arkası yemli alanlar almaya devam etmişler ama balıklar yasal limitte çinekop vicdani limitte yaprak , arkası gelir mi sarı olur mu gelen balık mı dönen balık mı kafalar karışık :)

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dişli radarımızda bu pazar da çapari arkası yemli alanlar almaya devam etmişler ama balıklar yasal limitte çinekop vicdani limitte yaprak , arkası gelir mi sarı olur mu gelen balık mı dönen balık mı kafalar karışık :)
Kafanız rahat olsun 😄
Kıyıdan gelen balık yaprak.
Ha arada 1-2 çinekop alan olmuyormu. İllaki var. Ama %95 yaprak. Her ne hikmetse bu sene kıyıdan çinekop sarı kanat yok denecek kadar az.
Tekneler uzun oltada iyi çalıştı.

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bugün sabah 06.00 da Emirgandaydım. İskelenin alt kısmında. Çapariye gittim.
Platformda 3-4 kişi çapari arkası mantarlı-yemli çalıştılar. Bir arkadaş saat 10 a kadar 13 adet aldı. Aldıda çinekop yanlızca 3-4 taneydi. Diğerleri bana göre yaprak ona göre çinekoptu. Çaparide dahi kraçenin bir tık büyüklerini attı kovaya. Gerçi çok az hobidaş o boyları geri salıyor ya.
Her zamanki boy / limit / vijdan hikayesine tekrar geri dönmek istemiyorum.
Sabah suyunda çapari arkası dişli var.
Varda yaprak, çinekop ayırt etmeksizin var.
Saat 10 dan sonrasında deneyenler alamadı.
Yer gök istavrit. Akıntıyla açıktan alınanlarda boylar çok iyi.
Akıntının kestiği anlarda balık kıyıya yaklaştığında ise boylar küçük.
Saat 19.00 itibarı ile istinyeden dişliye yemli çalıştık. Ihhhhhhh. Tık yok. İki üç istavrit aldık. Yemlide gece dişliden eser yok. Tokmak burnuna gidenlerdende farklı bir haber çıkmadı.
RASTGELSİN.

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
25 0cak perşembe / Emirgan.
Araca rahat yer bulayım diye sabah 06.30 da sahildeydim. 3-5 kişi aynı düşünce ile erkenden gelmiş. Biraz muhabbet, kahvaltı tripotlar kuruldu. Isınma turları falan balık 7,30- 08,00 gibi başladı. Açık attığınızda kurşun dibe indiğinde çapari doluyorsa gelen istavrit iri, tarayarak geldiğinizde yolda doluyorsa kıraçanın 1-2 tık büyüğü istavrit yaptı.
Eğer şu istavritte olmasa aldığımız kamış makina takım çer çöp olacak. Çok şükür fazlası ile stres attırdı bize.
Rüzgar güçlü, akıntı kuvvetli. Bir kamışta 150 diğerinde 175 çalıştım. Çapari 15 li. Kraçalar suya iade. Arada çapariye gelen 3-5 yaprak suya iade. Saat 15.00 te tamam diyerek toplandım. VERENE ŞÜKÜR. Rastgelsin.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
01.02.2024 Perşembe. Sabahın erken saatinde yine Emirgan iskele yanı. Balık geç başladı. Saat 10.00 gibi tek tük başlayan balık ara ara hızlansada boylar ufaktı. Açıktan hiç balık dolmadı. Akıntı çok ama çok kuvvetliydi. Zaman oldu 175 gram dibi görmedi. Kıyıdan 75-100 gr atanlar kraçanın 1 tık büyüğü istavrit aldı.
Sütiş önü çok iyiydi. Yer yoktu. 10 lu full çapariler doluydu. İskelenin altında ise balık vasattı. Tavalığımı aldım. VERENE ŞÜKÜR. Rastgelsin.

Ekli dosyalar