Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Istanbul Tatlı Su, Göl, Gölet Keşif Ekibi

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
terkos güzeldir. deniz şortu deniz ayakkabısı veya tulumla suya girip suyun içinde tenhalara doğru yürüye yürüye giderseniz boş döndürmez.

Ekli dosyayı görüntüle 77994
en son gittiğim avdan arkadaşa denk gelen ~40 cmdi . büyümüştür umarım :). rastgele
ibrahim bey mera hakkında lokasyon ve tarif vermiyoruz , lütfen siz de bu konuda hassasiyet gösterirseniz seviniriz.mesajınızın ilk paragrafını editlerseniz çok memnun olurum.

dediğinize katılıyorum , at çek için daha tenha yerler var ama vakit de ayırmak gerek , bizim çok vaktimiz yoktu.suya girme meselesi ise tulum olmadan suya girmek çok mantıklı değil .Orda su yılanları cirit atıyor hatta birini balık yakalarken videoya çekmiştim ama video dosyası corrupt olmuş.su yılanı pek zarar vermez ama ufak çaplı bir panik yaşatabilir :)

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaşlar aranıza aldığınız insanların samimi olup olmadıklarına dikkat edin suan sizi takip edenler bir hayli fazla acaba ne tutacaklar diye ben bu ekibe dahil olmayı isterdim fakat kalabalık bana göre değil av sessizlik isteyen bi iştir yüzden iki kişiden fazla ava çıkmıyorum.
merak etmeyin , çok kalabalık değiliz zaten aynı kafada olmayan insanlara kapıyı göstermekten de imtina etmeyiz ;)

Yasinn

Daimi Üye
Adı
Yasin
İlk etkinliğimizden bir av raporu sunalım o halde , gerçi birşey tutmadık daha çok gezdik .

Mera bilgisi paylaşamıyoruz açık forum olması sebebiyle ama terkosa gittik .orda kıyıdan at çek için müsait bir alandan spin çalıştık, kaşık ve silikon ağırlıklı.

Biz gittiğimizde geceden kalma epey bir ekip vardı , canlı yem ile alınmış ufak balıklar ama sayısı azdı.Turna tutabilen görmedik.

Biz de merayı biraz tanıdıktan sonra oradan ayrıldık ve kuzeydoğudaki eski maden ocaklarını gezmeye başladık.

Güzel bir gölet tespit ettikten sonra kıyısına yanaşdık ancak aşırı rüzgardan dolayı atış yapmaktan vazgeçtik , göletin karşı kıyısına geçmeye karar verdik . Yanımızda yeterince sayıda çizme olmadığından arabaya dönerek karşı kıyının yolunu aramaya koyulduk.Civar köyleri de gezmiş olduk ancak gölün tali tolu kapanmıştı, biz de o yüzden saha küçük göletleri keşke koyulduk.

Bazı göletler çok sığdı ve sazlık ile kaplıydı , atış yaptık yine ancak çok durmadık.

Dönüş yolunda başka bir gölet bulduk , suyu çok berraktı ancak balık parıltısı hiç görmedik.

Spin çalışmalarımıza cevap alamadık, yanımda tavuk eti vardı şamandıralı bir takım yapıp attım ancak vuruş alamadım.

Ekmek de vardı ancak uğraşmak istemedim.
Aynı meraya gelen yerel bir ekiple konuştuk , büyük balık olduğunu hatta kamışlarını geçen hafta kırdığını söylediler , canlı yem için ufak balık avlıyorlardı.Elimizdeki ekmek ve eti onlara verip dönüş yoluna koyulduk.

Pek vuruş alamasak da güzel bir tanışma organizasyonu oldu , gelemeyenler de vardı ama az kişi daha kolay hareket ettik.

Araç biraz sıkıntı teşkil ediyor bu meralara ulaşmak için.Daha doğrusu biraz jip, crossover tarzı yerden yüksek araç gerekiyor yoksa ana yoldan yürümek kaçınılmaz .

Bir sonraki organizasyon için olası rotamızı da konuşmuş olduk.whatsapp grubunda organize oluruz tekrar..

Birkaç resim ekliyorum..

Ekli dosyayı görüntüle 77987 Ekli dosyayı görüntüle 77988 Ekli dosyayı görüntüle 77989
Tebrikler , dostluklar ve güzellikler son bulmasın keyifle okudum

Adı
arif mutlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Dakika bir gol bir gördünüz ilk balık nokta atışı yer tarifi eden arkadaşlar çıktı bilindik olabilir ama bunun daha bakir bir mera için yapılmıyacağının garantisi yok haksızmıyım

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Dakika bir gol bir gördünüz ilk balık nokta atışı yer tarifi eden arkadaşlar çıktı bilindik olabilir ama bunun daha bakir bir mera için yapılmıyacağının garantisi yok haksızmıyım
editlenmesi için yönetime rica edeceğim Arif Bey çok haklısınız

Rx7

Daimi Üye
Adı
Yasin Bol
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Cümleten selamlar,yazılan çizilenleri görünce özenmedim desem yalan olur , benim hiç tatlı su avım olmadı tecrübem sıfır , bende turna tutmak istiyorum mera tecrübem hiç yok , yarışmacı arkadaşlara ve kendime başarılar diliyorum en yakın zamanda görüşmek üzre .

Bu mesajı yazarken Bitcoin 7380 usd .
Ben seni hususi olarak sadece turna tutmaya gorutururum sn yeter ki iste :)
Buda dunki avdan bi kare uc kisilik av. Turnalar kucuk ama kurtaramadik maalesef :( 64430CC0-B0D4-4B59-9C82-4B8E195CBA35.jpeg

Mektupla

Daimi Üye
  • Beğen
Tepkiler: Rx7

metinmermer

Aktif Üye
Adı
metinmermer
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Mektupla

Daimi Üye