istanbul turna avı için yardım

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Bu hafta sonu turna avına çıkmak istiyoruz tavsiye edebileceginiz bi göl mera varmıdır acaba tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

B

BS Okuru

Misafir
anadolu yakasındayım ve buralarda yok onun için pendikten gelmeyi düşünüyorum karşıya daha önce hiç av yapmadım avrupada göller hakkında bilgim sıfır o yüzden konu açma ihtiyacı duydum ustam gelipte avel avel gezmek biraz can sıkıcı olsa gerek :)

trakonya79

Daimi Üye
18 May 2010
2,773
3,518
113
40
İSTANBUL
Adı
Özkan Yazıcı
İstanbul avrupa yakasi sınırları içerisinde birçok göl ve baraja girip çıkmışligim var Kirazli bent barajinda turna olmadigini biliyorum, turna olmayan gol baskada aklima gelmiyor, turna oyle yayilmiski belgrad ormani kucuk bentlerde sik agaclik gollerde bile turna baligi var nerde ise her gole asilanmis yada bir sekilde nakledilmis,
Biraz arastirma yaparsaniz dogru tercihi yaparsiniz diye dusunuyorum.

trakonya79

Daimi Üye
18 May 2010
2,773
3,518
113
40
İSTANBUL
Adı
Özkan Yazıcı
anadolu yakasındayım ve buralarda yok onun için pendikten gelmeyi düşünüyorum karşıya daha önce hiç av yapmadım avrupada göller hakkında bilgim sıfır o yüzden konu açma ihtiyacı duydum ustam gelipte avel avel gezmek biraz can sıkıcı olsa gerek :)
Ben hala Avel Avel geziyorum tatli su deniz demiyorum :) Gezmek iyidir
Sakarya tarafinda guzel turna avlaklari var.

B

BS Okuru

Misafir
o tarafada geçebiliriz ustam son 2 aydır elimiz boş dönüyoruz bu kez boş dönmeye niyetim yok gibi :)

trakonya79

Daimi Üye
18 May 2010
2,773
3,518
113
40
İSTANBUL
Adı
Özkan Yazıcı
Avrupa yakasinda en verimli turna avlagi terkosdur lakin cevresi cok yogun sik agaclik ve bitki ortusu ile kapli kiyilarinda olta atma durumu cok kisitli tekne kiralama yontemi ile avlanabilirsiniz,

Not bu yil terkosda turna avi pek verimli degil gidip gormuslugum yok lakin gelen gidenlerin soylemleri bu sekilde , onceki yillarda ag ile yapilan avcilik girla gittigi icin balik popilasyonu azaldi.

B

BS Okuru

Misafir
Genel olan bi şikayet bu terkos gölünde birazdan insanların aç gözlülüğünden ve bizim gibi amatör balıkçıların yetkili yerlere şikayet etmemelerinden kaynaklanıyor bence üzerinde çok tartışma olabilir geçen aylarda gitme kararı almıştık aslında bu haberlerden sonra vazgeçtik

epsodi

Aktif Üye
10 May 2018
223
288
63
İstanbul
Adı
Ahmet Vada
Kan Grubu
O Rh Pozitif
terkos bu sezon iyi balık yapıyor genelde limit in bi tık altı çıkıyor gitmek isteyenler düşünebilir.

balaban

Yeni Üye
25 Nis 2013
7
2
3
43
Merhaba dostlar. Eski bir konu ama belki yardımı olur.
Balaban'da turna veya levrek avı için kiralık tekne lazım olursa Balabanlı Mehmet var lakabı DEDE size her türlü yardımcı olacaktır.
Telefonu 0537 268 2435