Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Istanbul'da Slow Jigging Icin Uygun Yerler

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Senginfb tarafından paylaşıldı.

1. Senginfb

Senginfb Yeni Üye

Merhabalar,
    Aslinda uzun zamanda marmarada capari ve bodrumda canli mamun ile avlaniyordum ancak son zamanlarda instagramda gordugum buyuk balik avciligi cok dikkatimi cekmeye basladi.
    Biraz arastirinca jig denilen degisik agirliklarda metal sahte balik ile bunu yaptiklarini ogrendim.
    Biraz daha icine dalinca youtube da Savas Dursun diye birisini buldum, bircok videosunu seyrettim, yurtdisindan videolar seyrettim ve hemen gectim siparisi ekipman icin (bircok cesit de jig satinaldim).
    Ancak anladigim kadariyla kolay bir is degil.
    Oldukca fazla makale/forum okudum ve youtube seyrettim ancak yurtdisinda oldugum icin henuz deneme yapma firsatim olmadi.
    Kismetse 22sinde istanbuldan tekneyle (gonul isterdi bodrumda yapabilmek) acilip ilk denemeyi yapacagim. Teknede balik bulucu mevcut, vadileri bulmaya calisacagim.
    Istanbulda kayalik meralar ne taraftadir, bilginiz var midir?
    Dikkat etmem gereken on onemli noktalar nelerdir?
    Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Büyük Beyaz

Büyük Beyaz Aktif Üye

Kilyos tarafında uygun meralar gördüm ancak tehlikeli olabileceği için denemedim. (rumeli feneri kalesi ) arkasında bir araştırın isterseniz.

Senginfb ve Mektupla bunu beğendi.
  4. Büyük Beyaz

Büyük Beyaz Aktif Üye

siz tekne ile istiyorsunuz ben kıyıdan sandım.

5. Marmarasinariti

Marmarasinariti Aktif Üye

Jig avcılığında mera bilgisi çok önemlidir, taşları veya batıkların yerini biliyor olmanız lazım! Tabi o bölgede aradığınız balıkların varlığıda önemli! İstanbulda bu tür malesef yok desem yeridir! Bu iş için istanbul’a en yakın çanakkale var, fakat orada bile yerbilmeden başarı şanşınız yok denecek kadar az, ama en azından oradaki bir çok savaş batığınız yeri belli, bir iki tanesi 20 diğerleri 70 metrelerde, ona göre jiglerinizi seçersiniz. oralarda şanşınız oldukça yüksek! Kolay gelsin, rastgelsin.

Senginfb, XawE, Muhayyer ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. yeknet

yeknet Aktif Üye

Jig ile büyük balık avı için ege denizine gitmen lazım. Marmara ve Karadenizde öyle bir av stili çalışmaz. Burda göç balıkları palamut ve çinekop avlarsınız, şimdiden jiglere yatırım yapmış olmanız erken karar olmuş.

Sayfayı Paylaş