Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

istanbulun göbeginde her aksam yasak av yapıyorlar

nehaali

Yeni Üye
bilgiler için teşekkürler heman telefonuma kayıt ediyorum

Ozgurmina

Yeni Üye
Adı
Özgür
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bilmiyorum Kireçburnunu ne kadar bilirsiniz ama sahile 20 metre mesafede ağ atmak ne kadar doğru onu düşünmek lazım. Bende eve balık götüreceğim evde çoluk çocuk aç sefil beni bekliyorlar :p:p beni neden düşünmüyorsunuz.
Kıyıya 5 metre mesafe dıye bılıyorum yasal olarak ag atabılıyorlar

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Saka bi yana yasak değilse diyecek hicbirsey yok. Yasak varsa sahil guvenlk yakalar .. Sağlam cezayi yazar..
Sahil Güvenlik ne yapar, ne yapar :)
Ben hiç çağırmadım ama burada bazı arkadaşların Sahil Güvenliği çağırıp ya hiç gelmedikleri ilgili ya da kendi işine bakması gerektiği ile ilgili cevap aldıkları hakkında burada defalarca yazı okudum.

Daha bu sene Ayandon fırtınasından sonra Boğazda aşırı akıntıdan tutunamayıp Adalar açıklarına akan balıkları talan edip topladı gırgırlar. Adalar çevresinde ağ ile avlanmak yasak değil mi? Kim müdahale etti kimse...

Gerçi ceza yazsalar ne olacak, yazılan cezalar caydırıcı değil ki. Adam cezayı alır, ağı atmaya devam eder. Adamın tekneyi 1 ay bağlasalar ya da 10.000 TL ceza kesseler bak bakalım bir daha yapabiliyor mu.

gürbüz

Aktif Üye
Adı
İbrahim GÜRBÜZ
Bizim buralarda kıyı suya arsızca ağ atanlar, ekmek parası için değil şişe parası için ağ atıyor.
Hele bir tanesi,kalkan ağını sermiş 3 gün , O ağı toplamadı deyyuz...Topladiginda ne çıktı ağdan...4 kasa tepeleme ,çapları 10cm ile 20cm arası kalkan yavrusu...Ekmek parası da yapsa,Şişe parası da yapsa , haram zehir zıkkım olsun.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ayrıca yasak var..av sezonu bugun bitti.. Hicbir şekilde balık avı ağla yapilamaz
Küçük teknelere av yasağı yok.
Ağın ucunu kıyıya bağlar, denizi taşlar, millet uyurken pancar motorlu teknesiyle tak tak tak uyuyanların ve kafa dinlemek isteyenlerin kafalarını tarumar eder, limit korkusu olmadan merayı kurutabilir ve aklıma gelmeyen ne varsa yapabilir.
Maalesef durum böyle
Tek istisna 15 Ağustos öncesi palamut ve palamut vonozları için yasak vardır. O da yazılımıdır bilmiyorum ama SG yakaladığı zaman affetmez.
Bir istisna da mavi kanat (blue fin Tuna) orkinostur.

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Bizim buralarda kıyı suya arsızca ağ atanlar, ekmek parası için değil şişe parası için ağ atıyor.
Hele bir tanesi,kalkan ağını sermiş 3 gün , O ağı toplamadı deyyuz...Topladiginda ne çıktı ağdan...4 kasa tepeleme ,çapları 10cm ile 20cm arası kalkan yavrusu...Ekmek parası da yapsa,Şişe parası da yapsa , haram zehir zıkkım olsun.
Öyle ekmek parası olmaz, katliam yaparak hem de ergen boyutlara ulaşmamış yavruları alarak, gelecek nesilin hakkı olan balıkların hiç oluşamamasına sebep olarak ekmek parası kazanılmaz.
İmkan varsa (imkandan kastım bir tekne bulacaksın) gideceksin toplayacaksın şerefsizin ağını, gidip sahile bıracaksın, ta ki anlayana kadar...
Anlamıyorsa da gidip çöpe bir yere atacaksın. Biliyorum adamın malına zarar verme hakkı kimsenin olamaz ama onun da benim oradan tuttuğum balığı yok etmeye hakkı yok.
Medeniyet Kanunundan anlamayan adama Orman Kanunu...