Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İtalcanna 4.20 220 gr fincan tamiri

kargaci

Aktif Üye
Adı
özgür çakır
Merhaba arkadaşlar uzun süredir balıķ avına gitmiyorum 4 yıl gibi bir süre soğumuştum balıktan bu virüs günlerinde 2 aydır evdeyim acayip şekilde balık avına gitme hevesi var içimde yasak bittiği gün sahildeyim oltaların bakımını yapayım evdeyken dedim ama oltanın fincanının kırılmış olduğunu gördüm bunun tamiri mümkün mü nasıl bir yok izlemeliyim 2012 de almıştım italcannanın hafifliği hoşuma gitmişti bu kamış çöp mü oldu acaba öneriniz nedir tamir sonrası denge bozulması olur mu acaba

1589909267094278029767204602359.jpg

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
O fincanın sökülüp yerine yenisinin takılıp sarılması gerek. İstanbuldaysanız Kısık balığa götürün onlar halleder.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Aynı fincandan takıp düzgün sararlarsa orijinal gibi olur.

Adı
Gökhan Saçaklı
Orijinal halkayı bulabilirseniz şu boş vakit geçirdiğimiz günlerde, eliniz ince işe yatkınsa siz bile çok rahat yaparsınız , youtube da fazlasıyla öğretici videolar var. Rod building, rod guides diye aratırsanız ihtiyacınız olan bütün videolara ulaşabbilirsiniz. Kendi surf kamışımın halkalarını o videoları izleyerek değiştirmiştim, o kamışım artık 3 kat daha değerli benim için ;) Hiç bir olta kamışı kırılan bir halkası yüzünden çöp olmaz heleki Italcanna gibi bir kamış asla olmaz.

kargaci

Aktif Üye
Adı
özgür çakır
Bu gün youtube de bir dünya videoizledim bu konu üzerine basit gibi görünüyor kısık balıkla görüştüm italcanna kombatın motor tarafından ilk fincanı varmı diye depoya bakıcaz dediler telefon numaramı aldılar bakalım yarın dönerler herhalde bire epoksi almak lazım

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu gün youtube de bir dünya videoizledim bu konu üzerine basit gibi görünüyor kısık balıkla görüştüm italcanna kombatın motor tarafından ilk fincanı varmı diye depoya bakıcaz dediler telefon numaramı aldılar bakalım yarın dönerler herhalde bire epoksi almak lazım
Epoksi ve siyah parlak naylon ibrişim işinizi görür.

kargaci

Aktif Üye
Adı
özgür çakır
Fincanı sarmak için kullanılan ipin özelliği nedir acaba nasıl bir ip kullansam sizce arkadaşlar motorlara sardığımız ipler olurmu