Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İTİRAF

delikurt1907

Aktif Üye
Adı
demir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@sonerose abi çok güzel yazmışsın eline yüreğine sağlık.. ben de rüyamda bile olta atıyorum ..elimde olmayan nedenlerle her zaman gidemiyorum kuduruyorum

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kendimi çok kaptırdım yine bu aralar...

Evime giderken ekmek almayı bile unutuyorum. Eşimle balkonda yemek sonrası bir kahve içelim diyoruz, bir anda konuyu balığa bağlayıp balık muhabbeti yapıyorum. Sıkılıyor belli ama çaktırmıyor. İş yerinde arkadaşımdan ataç yerine klips istiyorum. Sabah uyandığımda pencereyi açıp havaya bakıyor, rüzgarı dinliyorum.

Bisiklete binerken de böyleydim. Binemediğim zamanlar rüyamda bisiklet sürüyordum. Şimdilerde rüyamda balık tuttuğum gibi... Belime altı vida takıldıktan sonra herşey bitti. İyileşme sürecinde bir daha binip binemeyeceğimi düşündüm durdum. Bir kaç denemeden sonra binemeyeceğimi anladım. O zamanlarda levrek tutkusu vardı ama bisikletin yerini hiç birşeyin tutamayacağını sanıyordum. Şimdi geldiğim nokta bisikletimi satıp takım aldım, yani kronik levrek hastası.

Evet bu işi biraz frenlemem lazım. Arabanın bagajına alış veriş poşetlerini dahi koyamıyorum. Arabamızı işi gereği eşim kullanıyor. Ben de ulaşımı bahane edip, belim sakat olduğu halde daha zorlu yerlere gitmek için motosiklet aldım. Geçenlerde motosikletten düştüğümde anladım kendime ne büyük bir kötülük yaptığımı. Belime bir şey olmadı gerçi ama omuzumu sakatladım. Düştükten sonra yerde yatarken aklıma gelen ilk şey ne oldu dersiniz ? Kamış... Evet sırtımda asılı duran kamışa birşey olmadığını gördükten sonra farkettim omzumu haraket ettiremediğimi. Peki sonra ne mi oldu? Motosikletime binip devam. Ölmek var dönmek yok misali.

Günde üç, dört saat uykuyla duruyorum. Haftada en az üç gün levrekteyim. Karşıya geçerken bindiğim arabalı vapurda bile deniz tutarken beni, altı metrelik teknede, üç dört havada boğazda buluyorum kendimi. Gece yatağıma yattığımda sallanmaya devam ediyorum sanki. Arkadaş eş dost sohbet muhabbet derken bir plan hoop denizin kenarında buluyorum kendimi. Büyük oğlumu hafta sonu kursa bırakıyorum bir bakmışım ki elimde olta deniz kenarında çocuğun kurstan çıkmasını bekliyorum. Neredeyse bakkala giderken bile iki olta atıp geleceğim...

Ama olsun şimdi çok mutluyum. İçim huzur dolu, bir sürü güzel yürekli insan tanıdım hepsi birbirinden değerli. Gecenin karanlığı, sabahın ilk ışıkları, gün batımı... Günün her anının tadını çıkarıyorum. Ciğerlerimde mis gibi denizin kokusu buram buram, kulaklarımda rüzgar ve dalgaların sesi şarkı söylüyor. Bazen bir iki levrek merhaba diyor. Hepsinin ayrı hikayesi var. Kimisi çok içli, kimisi çok heyecanlı, kimisi de çok neşeli oluyor. Alıyorum kalemi elime yazdıkça yazıyorum . İnsanları doğayı ailemi daha da çok sevmeye başladım. Yaşadığım şehir daha bir güzel şimdi. Hayat daha bir dolu.
Ne yapayım çok kaptırıyorum kendimi dayanamıyorum . Bak şimdi nasıl canım çekti hadi ben balığa gidiyorum...
Soner
efsane post ;)

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hadi itiraf edin aslında evden yelek , şort takımlarla çıkıp sonra arabada kıyafetleri değiştirip bara , cluba zmaparalığa gidiyorsunuz.Sonra eve geceyarısı tekrar kıyafetleri değiştirip usulca adım atıyorsunuz.

Balık bahane , clublar şahane ;)