Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmarit balığı tulum çıkartma

ahmetkerem

Yeni Üye
Adı
Ahmet SAVCI
Arkadaşım güzel bir yöntem. Genelde ada izmaritini teknede ilk yakalanan balıkk olduğu için temizlemeden direk tava yapıyoruz. Ama bu yöntem evde uygulanabilir. Teşekkürler.:)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Teşekkürler Nejat
Güzel çalışma.. :)

Mangal yapacaklar uğraşmayabilir. Puluyla beraber at ateşin üstüne, pişince silkele, dökülsün etler
Afiyet olsun :)

C.POLAT

Daimi Üye
Adı
Cem POLAT
Abi teşekkürler yeni birşey öğrettin :)

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Arkadaşım güzel bir yöntem. Genelde ada izmaritini teknede ilk yakalanan balıkk olduğu için temizlemeden direk tava yapıyoruz. Ama bu yöntem evde uygulanabilir. Teşekkürler.:)
ben istavrit, lüfer ve bunların benzerleri hariç hemen hemen tüm balıkları yani tüm pullu balıkları ve özellikle iskorpiti tulum çıkartarak tüketirim.Tavasıda mangalıda çok güzel olur.

Teşekkürler Nejat
Güzel çalışma.. :)

Mangal yapacaklar uğraşmayabilir. Puluyla beraber at ateşin üstüne, pişince silkele, dökülsün etler
Afiyet olsun :)
Zaten genelde kimse ugrasmıyor bu tercih meselesi gibi yani.Bilgi olarak sitede yer alsın diye ekledim videoyu.

Abi teşekkürler yeni birşey öğrettin :)
Bilgi paylaştıkça çoğalan tekşey biliyorsunuz.

Benim bir liram var seninde, bendeki bir lirayı sana verdim, sendeki bir lirayı ben aldım, elde yine birer liramız var.
Bende bir bilgi var sende de bir bilgi var. Bendeki bilgiyi sana verdim sendeki bilgiyi ben aldım.Artık elde ikişer bilgimiz var..

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Çok pratik bir yöntem, eline sağlık :)
Bu her zaman kullandığım ve babamdan öğrendiğim bir metod.
Eskiden babam yakaladığı karagözlerin tulumunu çıkartırdı benim ilk denememde aylarca kiloluk karagözün dikeni elimin derisinin altında kalmıs ve apse yapmıstı:p

Tulum çıkartırken en önemli husus balık muhakkak taze ve eti gevşememis olmalıdır.Yoksa eti dağılır.

DrEjO

Aktif Üye
Adı
Tamer
Tebrikler, çok güzel ve faydalı bir çalışma, ellerinize sağlık.

U.Dalkılıç

Yeni Üye
Adı
Utku Dalkılıç
Siteyi bugün bu başlık sayesinde buldum akşam anlatıldığı üzere hazırlayı yiyeceğim inşallah .Dün eminönü iskelesi baya bereketliydi bilginize.
Teşekkür ederim böyle faydalı bir başlığa imza attığınız için.