Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

izmir kıyıları için sahte seçimleri nasıl belirlenmelidir yardım lütfen

burak1912

Yeni Üye
İzmir kıyıları için levrek ve lüfer için sahte seçimleri neye göre olmalıdır ? sahte yem ve kaşık almayı düşünüyorum ve hemen hemen araştırmadığım konu bakmadığım site ve farklı forum kaynakları kalmadı hemen hemen ve konu biraz arap saçı gibi yada anlamıyoruz pek fazla diye öle geliyor sonuç itibariyle belli bi bütçe ayırılıp alacağım için boşa para vermek istemiyorum daha bilgili ve tecrübe sahibi olan hobidaşlar biraz bilgi verebilirmi kendini kanıtlamış sahteler tercih edebilirmi ????
renk seçimi neye göre olmalı en az kaç sahte yem almak gerekir tercihen neye göre karar vermeliyiz ve nelere dayanarak almalıyız kaşık ve sahte balıklar arasındaki fark nedir ?? oldukca güzel kamış ve makinam mevcut kullanmakta cok profesiyonel olmasamda kötü olduğumuda sanmıyorum fakat yem konusunda cok acemiyim yardımlarınızı bekliyorum ve alırken nelere göre karar vermemiz gerektiğini neleri göz etmemiz gerektiğini acıklarsanız cok memnun olurum

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
İzmir de max rap 17 cm beyaz,sanırım fgph ile Lüfer alındığını forumda gördüm. Sanırım plankton nickli arkadaştı. Sabah ve akşam suyunda kullanılıyor.

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
Aslında En önemlisi meraya uygun sahte almak. Gittiğin yerde en iyi hangi sahte iş yapıyorsa onu al diyebilirim. Yoksa dediğin gibi birkaç kişi dışında etkin sahte kullanımını kimse bilmiyor.

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
:) meralarda iyi gözlemci olman lazım. Her sahte her yerde her zaman iş yapmıyor.. Ben elimden geldiğince aktarayım istersen. Ama aradığın kişi bem değilim :)

burak1912

Yeni Üye
valla tamda avlanmak istediğim merada bi video denk geldi altı turuncu üstü sarı 7 8 cm boylarında rapala ile sabah saatlerinde muhtemelen 7 7bucuk civarı deniz sakin tam kesdiremesemde berrak kayalık bi bölge acaba bende bi denesem mi diyorum doğrusu

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
Bence en iyisi bu. Mantığını anlasam anlatıcam da anlamadım ben de. Gittiğim yerlerde iş yapan sahteler var onları deniyorum. Eskiden geceleyin gündüz sahtesi atıp, burada balık yok diyordum :) en azından artık bunu yapmıyorum..

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
Gündüz Berrak suda balığa benzeyen renkler. Gece ve bulanık suda ise görülebilen renkler iş yapıyor. Kabaca .. Limon, beyaz, palyaço, kırmızı veya pembe kafalı sahteler iş yapıyor

burak1912

Yeni Üye
belki biraz işin mantığını bende kapsam deneme yanılma ve birazda nasip kısmet yoluyla bi nebze olsun ilerleme kat edeceğim

Balık Oyunları

Daimi Üye
Adı
alp
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaslar Merhaba
Izmir merkezde spin yani sahte ile avlayabileceğimiz balıklar varmıdır yoksa hep yemli av ile alanlar mümkün oluyor
var ise Nerede av verir