Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Körfezi Çupra Avı Teknikleri ve Meralar

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında agnosturk tarafından paylaşıldı.

1. sedatsabotic

sedatsabotic Aktif Üye

Teşekkur ederim ben pater noster takimi hazirladim acaba altinkumda faydasi olurmu

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Şu sıralar Çupra çıkıyor burda - mırmır takımıyla avlanmamızın bir mahsuru olurmu? 3 iğneli- Birde sülüneze rağbet ediyormu Çupra yoksa Borukurdu ve mamun illaki gereklimi,son olarak tavsiye edeceğiniz avlanma saati varmı sabah-akşam-gece teşekkürler.

4. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

Çeşme altınkumda yarışma vardı geçen hafta orada bir video çekim yaptım. akşama yayınlıcam. Kullanılan takımlarıda görme şansım oldu. Onu izlerseniz size bir fikir verecektir.

5. agnosturk

agnosturk Aktif Üye

burda dediğiniz yer neresi Mehmet usta. İç körfezmi ksk, kordon gibi...

Şu an körfezde çupra çok çok az. genelde öğleden sonra 14 ila 19:00 arası alınıyor balıklar. Haziran gibi eğer geçit çupraları körfeze girerse gece ve sabah suyu çok verimli olur.

Çupra sülünez yemez diye birşey yok illa ki yiyebilir ama uzak atışlar yapılacağından sülünez iğnede sağlıklı durmuyor. Birde nacizane gözlemim şudur ki sülünezi en çok seven balık mırmırdır.

6. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Kuzey ege sabah suyuna 250'şer Gramlıklar geliyor arada çok sık gidip bakmıyorum ama..aslında kıyıdan çok çupra yapan biryer değil belki denk geldiler olurya yemler,takımlar aklımda olsun istedim teşekkür ederim.

agnosturk bunu beğendi.
  7. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Meranın otluk ve aşırı büyük kayalardan olmadığını biliyorsanız 1-2 iğneli takımlarla Yengeç, İri Mamun yada Madya kullanılarak iri Çupra yakalama şansı yükseliyor.
    3'lü yada tekli takımlarla Boru Kurdu-Kırmızı Kurt-Sülünez ile Lidaki ve Kaba Lidaki alınır ancak iri boy Çuprayı bu tarz yumuşak yemlerle alma ihtimali düşüktür.
    3.60 m üzeri Surf kamışlar ve 75 gr üstü kurşun ile takım sallıyorsanız yumuşak yemleri iğneden dağıtmadan atma şansı düşüktür. Hem fırlatma hızı, hemde suya çarpma hızı yüksektir.
    Yengeç ve Madyayı bu konuda tek geçerim, özellikle gün doğumundan önce avlak yerinde olursanız kesinlikle 2 kamışla, Tek iğne ile Madya ve Yengeç deneyin.

NRT75 ve sedatsabotic bunu beğendi.
  8. sedatsabotic

sedatsabotic Aktif Üye

Umut bey verdiginiz bilgi icin tesekkurler ve cok dogru bilgiler.birebir yasadim ilk oltami yengecli takimla denedim vurus cok iyiydi tasmalama yapamadim ikinci oltamda sulunes vardi zemin kayalik tarziydi orfoz geldi.madya deneme sandim olmadi zaman kisitliydi yatismada yem olarak yengec boru kurdu sulunes kullandim

9. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Orfoz diye yanlış mı okuyorum? Yoksa benzeyen başka bir balık mıdır? Körfezde Orfoz yok diye biliyorum...

sedatsabotic bunu beğendi.
  10. sedatsabotic

sedatsabotic Aktif Üye

Altinkum cesme de

11. mstfylcn

mstfylcn Üye

Herkese merhaba, ve iyi bayramlar,

20 Temmuz'da İzmir'de olcam. İri çupra, levrek gibi büyük balık yakalamak istiyorum. İzmir'de ilk defa ve kıyıdan avlanıcam.

Takım, sahte, vs. hazırlık anlamında, sizce neler almalıyım. Avlak tavsiyelerinizi de bekliyorum. Ayrıca canlı yem alabileceğimiz balık malzemesi satan yerler önerebilir misiniz?

EK Not / Düzeltme: Eski yazıları ve yorumları okudum forumda. İzmir körfezde ağır metal ve kanalizasyon nedeniyle balık tutmak yasakmış ve sağlıklı değilmiş. Bu durum hala devam ediyor mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme: 10 Temmuz 2016

Sayfayı Paylaş