Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İZMİR VE Çevresi Balık Durumu (Çeşme-Urla-Seferihisar-Kuşadası-Foça-Mordoğan-Aliağa

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Berke Öztürkmen tarafından paylaşıldı.

1. angvil

angvil Aktif Üye

Geçtiğimiz Cumartesi yani 30 Eylül günü şirketin düzenlediği balık turuna çıktık. Seferhisar Sığacıktan çıkıp solda kalan otelin karşısında çok açılmadan avlak yerine vardık. Maalesef ki gün boyu Gopez avladık. Daha kurşun yere düşmeden yemi talan ediyorlardı. Normalde sinek iğne ile avladığım gopez No.3 iğneden rahatlıkla yemleri götürüyordu. Çok da yem tükettik. No 4 e geçtim ama nafile, yine çoğunu kaptırdım . Sonra bir arkadaştan sinek no 7 iğne alıp 3 lü takımın 1 ini bu iğne ile değiştirdim. Sonra daha çok Gopez aldım. Derinlik 35 mt falandı sanırım. Kaptana isyan ettik ama oralı bile olmadı. Yerimizi değiştirmedi. Bir ara küçük karagöz , isparoz ve patlak göz mercan yakaladım ama küçük olduklarından saldım.

Mektupla, coner ve Bledax bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bledax

Bledax Aktif Üye

bunlar tekne aldırır adama...

Mektupla bunu beğendi.
  4. smucuk

smucuk Aktif Üye

Söylediklerinize ileveten büyük tekneciler iyi av veren meraları ya da büyük balıkların olduğu meraları genelde kendilerine saklıyor sanırım. Son tekneyle açılmamızda ikinci duruşumuzda oltaları indirdik, tüm teknede çok verimli bir av başlamıştı ki hemen oradan ayrıldık ve saçma sapan bir yerde zaman öldürdük. Ve nedense kalabalık tekne avlarında o gösterilen büyük balıkların tutulduğuna hiç şahit olmuyoruz. Büyük balıklı pozlar maalesef hep tekne boşken veriliyor.

angvil ve Mektupla bunu beğendi.
  5. angvil

angvil Aktif Üye

Reklamlarında hep iri balık gösteriyorlar, genelde de kaptan ve ekip elemanları var, kalabalıkken küçük balıklar var.

smucuk ve Mektupla bunu beğendi.
  6. HCN

HCN Aktif Üye

Bu konu cok hareketsiz yav :) gecen gun mordogandaki levrek husranindan sonra Güzelbahçe taraflarında yemli avdanda bir vuruş dahi alamadan döndüm. Yarın için bu akşamdan da olabilir balığa çıkacağım nasipse. Son durum nedir nereye gideyim ne balık çikiyor şu İstanbullu kardeşinize bir yol gösterin :)

Mektupla bunu beğendi.
  7. batuhan111

batuhan111 Aktif Üye

Uzak gelmezse çandarlı yeni limanı dene derim.Hem yemli hemde spin için uygun bir yer (Havayada dikkat bu arada hem soğuk hemde sert rüzgar var,gece için tavsiye etmem.)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

msa, Mektupla ve HCN bunu beğendi.
  8. smucuk

smucuk Aktif Üye

Foça liman civarında at çek ile denemeler yapabilirsin. Baktın birşey gelmedi akşam 4 gibi limana girersen 6 buçuka kadar boş dönmezsin. Liman için 5-6 numara 5 iğneli misinaya 20-40g arası kurşunla dibe doğru daldır. Boş dönmezsin.

Mektupla ve HCN bunu beğendi.
  9. HCN

HCN Aktif Üye

Eyvallah hocam Foça uygun gibi oraya gidelim bakalım. Teşekkür ederim

Mektupla ve smucuk bunu beğendi.
  10. HCN

HCN Aktif Üye

Candarli uzakmis baya. Gözüm kesse ildira gidicem de mordogandan sonra soğudum biraz

Mektupla ve batuhan111 bunu beğendi.
  11. Hoper

Hoper Aktif Üye

Merhaba,

23 Ocak Salı günü öğleden sonra sırasıyla Narlıdere, Güzelbahçe, Çeşmealtı, Özbek, Karaburun, Ildır ve Çeşme'deydim. Spin takımım yanımdaydı ancak ciddi bir rüzgar vardı ve olta atacak bir yer bulamadım rüzgardan. Hava 4 - 5'ti. 24 Ocak Çarşamba günü 5 - 6 olacak. Niyetim vardı Çarşamba sabah suyuna ama o havayı ve dalgaları gördükten sonra hem ıslanmayı hem de üşümeyi gözüm yemedi açıkçası. Size de tavsiye etmem... Foça, Ildır, Çeşme, Seferihisar ve Didim pek gidilecek gibi gözükmüyor ancak yine de siz bilirsiniz...

HCN ve Mektupla bunu beğendi.