Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Izmir'de Bot Ile Açılacak Yerler

canakd45

Yeni Üye
Adı
can
Kan Grubu
O Rh Negatif
Herkese Merhaba.
bir heves bir sevda artık bende bir bot sahibi olmam lazım dedim ve botumu aldım. marinport 3.00 ve mercury 4 hp aldım. izmir de özellikle urla güzelbahçe mordoğan gibi yerlerde balık avı için botla nerelerden açılabilirim bunu bilmiyorum. ilginize teşekkür ederim.

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Botu olan arkadaşlarım genellikle gerence körfezinde avlanıyor... Sanırım hava durumuna göre yer bulmak daha rahat...

canakd45

Yeni Üye
Adı
can
Kan Grubu
O Rh Negatif
zeytineli filan nasıl olur ki zorlanır mıyım?

Barış Kaynar

Aktif Üye
Adı
BARKAY
Herkese Merhaba.
bir heves bir sevda artık bende bir bot sahibi olmam lazım dedim ve botumu aldım. marinport 3.00 ve mercury 4 hp aldım. izmir de özellikle urla güzelbahçe mordoğan gibi yerlerde balık avı için botla nerelerden açılabilirim bunu bilmiyorum. ilginize teşekkür ederim.
Bot ve motorun hayırlı olsun. Recai başkan aşağıdaki videoda botla açılabileceğin bir yer gösteriyor.

B

BS Okuru

Misafir
Çok yanlış zamanda almışsın hocam, Çeşme tarafında bütün yaz fırtınalı geçer, sabah saat 10 da hava yükselir, dalga başlar akşam 5 e kadar.. Zaten kıyı ve çevre adalarda balık bırakmadılar. Zamanında kg üzeri karagöz çektiğimiz yerler bom boş. Bota aldığın motor da çok ufak, o botu planjöre kaldırmaz içinde iki kişi varken. Sen bu ekipmanı can sağlığın açısından havayı dikkatli kontrol edip bütün gün dümdüz olduğu zamanlarda sadece kullanabilirsin oda zaten balığın olmadığı havalar. Yada gölde kullan, sakın Gerence taraflarına gideyim deme, gerence patlarsa çıkamazsın içinden... Motoru değiştirip 9 luk almanı öneririm...

B

BS Okuru

Misafir
Abi profiline baktımda yaşında bayağı varmış aman diyim aman aman... Gerence çok fena, 7 metre üzeri tekneyle mahsur kalıp ada kuytusunda sabahlatıyor adamı aman aman. Botlarla ilgili en önemli şey planjör, planjör yapabilecek güçte bir motorlar kıyıdan tam gaz saatine bak 5 dakika mesafedeki her yere git, ama senin motor olmaz. Çeşmede yaz aylarında en güzel verim alacağın yer Gerence, çok güzel meralar var ama düşünüyorum oralarda en az 40 - 45 metre sen o yaşta nasıl çapa çekicen o mesafeden, balık bulucu olmadan nasıl oturucan meraya ? Gerence patlarsa nasıl atıcan kendini karaya ? Abi senin yaşında bu boyutlarda motor ve botla gidilecek yer tatlı su. Botun boyu zıpkıncı için arkasına 9,9 takacak merasına gidecek agaşona yatacak vs.. Birde kullandıktan sonra botu yıkaması kaldırması toplaması varki düzgün yapılması lazım tuzlu kalmamalı 67 yaşındaki birisi için çok zor şeyler bunlar...