Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İzmir’de spin avı için 500 TL bütçeyle kamış ve makina önerisi

suleymanodabas

Yeni Üye
Adı
Süleyman
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhabalar öncelikle aranıza yeni katılmış bir kardeşiniz olarak konuyla alakalı birçok yazı okudum ama kararımın doğru olup olmadığını bilmiyorum size danışmak istedim
ilk olarak daiwa ninja 224 cm 2-12 atarlı kamış + daiwa 2000bi makine ile kombine ettiğim lrf takımım var hassasiyeti oldukça güzel ama çok esnek su üstü 5.5 gram sahteleri wtd yapamıyorum bende zaten kkardeşimle beraber gittiğimiz için bir tane de spin almak istedim
İzmir körfezde avlanıyoruz yazın genelde Gümüldür ve seferihisarda çadır kuruyoruz
Levrek benim en çok yakalamak istediğim balık el oltasıyla çupraya denerken aldığım bir ispendek dışında daha yakalayamadık mera da bilmiyorum yavaş yavaş öğreniyoruz neyse çok uzattım spin için ;
Shimano fx 4000 Makine düşünüyorum şuan fiyatı 207 TL

Kamış için wtd ye uygun sert ve hafif ağırlıklı bir kamış önerilerinize açığım (270 düşünüyorum 183 boy var ne kadar önemli onura bilmiyorum ama genelde boyun uzun uzun kamış al diyorlar )
Şimdiden teşekkürler

Astek

Üye
Adı
Astek
Wtd aksiyon yapmak istiyorsan deviri yüksek makina almalısın kamışta M olmalı

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar , bu fiyatlara iş yapacak bir takım toplayamazsınız , bütçenize biraz daha artırın.

Astek

Üye
Adı
Astek
Alıcaksan bunu al.... Shimano FX 2500 HG FC Lrf Olta Makinesi Shimano AX serisi modernize edilmiş yeni versiyonu olan FX modeli ile karşınızda. Daha hafif daha güçlü karşılaştırmaları yapılmış ve tam not almış fiyat performans ürünü. Devir : 6.2:1 ( HG ) Drag Gücü : 4 Kg Ağırlık : 250 Gr Bilye Sayısı : 2+1 Tek Turda Sarım : 88 Cm Misina Sarım Kapasitesi : 0.25 mm / 160 Mt

suleymanodabas

Yeni Üye
Adı
Süleyman
Kan Grubu
O Rh Negatif
Merhabalar , bu fiyatlara iş yapacak bir takım toplayamazsınız , bütçenize biraz daha artırın.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ,Farkındayım ama dolar çok artınca fiyatlar da ateş pahası oldu ,siz bir makine ve kamış önerseniz ne olurdu öncelik levrek ve sert aksiyonlu kamış fiyat performans olarak

suleymanodabas

Yeni Üye
Adı
Süleyman
Kan Grubu
O Rh Negatif
Alıcaksan bunu al.... Shimano FX 2500 HG FC Lrf Olta Makinesi Shimano AX serisi modernize edilmiş yeni versiyonu olan FX modeli ile karşınızda. Daha hafif daha güçlü karşılaştırmaları yapılmış ve tam not almış fiyat performans ürünü. Devir : 6.2:1 ( HG ) Drag Gücü : 4 Kg Ağırlık : 250 Gr Bilye Sayısı : 2+1 Tek Turda Sarım : 88 Cm Misina Sarım Kapasitesi : 0.25 mm / 160 Mt
Teşekkürler yorum için 3000 lik olanı güzel indirime girmiş 184 lira

Son düzenleme:

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ,Farkındayım ama dolar çok artınca fiyatlar da ateş pahası oldu ,siz bir makine ve kamış önerseniz ne olurdu öncelik levrek ve sert aksiyonlu kamış fiyat performans olarak
Spin yapacağın yer de onemli genelde 2.70 mt kamış kulanılıyor , makine de 30 luk bir makina işini görürür, Portfish Ridaniye 2,70 mt 10-40 gr Kamış Fiyatları ve Özellikleri kamış , makina da Okuma Alaris ALS-30 - Spin&LRF Makinesi Fiyatları ve Özellikleri .