Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Japon Aşçıdan Balon Balığı

Çaça

Aktif Üye
Adı
Cihan
Japon aşçı balon balığının nasıl temizlenip hazırlanması gerektiğini gösteriyor. Biz de itibar görmese de Japonlar balon görünce gözleri parlıyor.

Son düzenleme:

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çok özel bir temizleme yöntemi göremedim. İskorpit temizler gibi temizledi.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çok özel bir temizleme yöntemi göremedim. İskorpit temizler gibi temizledi.
Aynen. Yok 5 yıl balon balığı temizleme eğitimiydi yok milimetrik bıçak hareketleriydi. Doğradı gitti. Hatta çok da acemice kesti bazı yerleri. Ne abartıyoruz şu işleri ya.

ErzincanLee

Aktif Üye
Adı
HALİL EKİNCİ
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aynen. Yok 5 yıl balon balığı temizleme eğitimiydi yok milimetrik bıçak hareketleriydi. Doğradı gitti. Hatta çok da acemice kesti bazı yerleri. Ne abartıyoruz şu işleri ya.
Genellikle dikkat ederseniz diğer videolarda'da gördüm akan suyun altında temizliyorlar

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
5 yil egitim sadece balon baligi kesmek icin degil, amac sanatsal bir sekilde sunum yapmak ve ustasindan isi sindire sindire ogrenmek.. her bir tabak resim-tablo gibi sunulur ve yemege duyulan saygiyi tabagin icinde de gorulur kilar yemegi hazirlayan kisi.. yemege sanat gozuyle bakiliyor, yetistirilen asci degil aslinda, sanatci..

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bizim amatör balıkçılarda "balon balığı zehirli, 5 yıl eğitim alıp öyle yenilebilir hale getiriyorlar." diye algı var. Şeflik için eğitim almak başka. Lüfer-sarıkanat alırken balığın kellesini kesip çöpe atan salak balıkçılarda gördü bu gözler. :D :D