Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

japon balığı aldım yem nasıl vereyim

efuliv1

Yeni Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar küsüra bakmayın aranızda yeniyim yeni japon balığı aldım akvaryumum geniş rahat bir akvaryum yemini günde kaç kez vereyim ve suyu kaç günde değiştireyim ikindi vakti aldım gelir gelmez yemlemek istedim üstüne titriyorum seviyorum onları ama bir size sorayım dedim akşamı bekledim akşam yatarkene vermem daha doğru olur diye ama size sormak istedim.

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Merhaba arkadaşlar küsüra bakmayın aranızda yeniyim yeni japon balığı aldım akvaryumum geniş rahat bir akvaryum yemini günde kaç kez vereyim ve suyu kaç günde değiştireyim ikindi vakti aldım gelir gelmez yemlemek istedim üstüne titriyorum seviyorum onları ama bir size sorayım dedim akşamı bekledim akşam yatarkene vermem daha doğru olur diye ama size sormak istedim.
Hayırlı olsun. Japonlar sadece fazla yem vermekle ölür. 3 günde bir balık basına tırnak kadar pul yem yeterlidir. Motor varsa su değiştirmen gerek yok eksildikçe su koyarsın. Motor yoksa kavanozdaysa 2 günde bir yarısını değiştirirsin.

Pandemi yüzünden 2 aydır iş yerine uğramadığı halde japonları ölmeyen arkadaşım var. Yemsizlikte yaşayabiliyorlar ama fazla yemde kesin ölüm. Her gün yem verirsen çabuk öleceği kesin gibi. Çok yem ayrıca suyu da zehirler çünkü. Çok yem çok kaka. O da çok zehir demek çünkü.