Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Jig için kendo vs kairiki

aomasa

Yeni Üye
Adı
said
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese merhaba, forumda yeniyim. Danışmak istediğim bir konu var, tekneden canlı yem ve jig avlarım için savage gear sgs8 8000 aldım üzerindeki kapasite 3pe için 470 metre gibi uçuk rakamlar vermişler ama ihtimal bile vermiyorum 0.32 lik 300 metre civarı ip sarmayı düşünüyorum. Kairiki ve kendo arasında kaldım, kendo ile önceden kötü bir tecrübem olduğu için bir türlü kendimi ikna edemeyince kairikiye yöneldim ama kairiki ile ise hiç tecrübem yok. Kairikinin çeker değerleri kağıt üzerinde çok yüksek kendoya göre. Sizin tavsiyeniz ne olurdu ?

GaziFishing

Yeni Üye
Adı
Gazi ÖZATA
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İkisi arasında neredeyse yarı yarıya fiyat farkı bulunmakta. Her iki firmanın vermiş olduğu rakamlar bence gerçek çeker değerlerinden oldukça uzakta. Ama elbette bir Shimano kairiki ile kendoyu kıyaslamak doğru olmaz. İkisi arasında tercih yapacaksanız, bütçeniz yetiyor ise kairiki kullanabilirsiniz.

aomasa

Yeni Üye
Adı
said
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İkisi arasında neredeyse yarı yarıya fiyat farkı bulunmakta. Her iki firmanın vermiş olduğu rakamlar bence gerçek çeker değerlerinden oldukça uzakta. Ama elbette bir Shimano kairiki ile kendoyu kıyaslamak doğru olmaz. İkisi arasında tercih yapacaksanız, bütçeniz yetiyor ise kairiki kullanabilirsiniz.
Yorumunuz için teşekkür ederim hocam, fiyat olarak çok bir fark yok aslında, biri 350 bandında digeri 400 bandında, en azından İnternet üzerinden ortalama bu fiyatlardan almak mümkün. Kairikiyi denemeyi düşünüyorum.

nerdehani?

Aktif Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar, yanlis mi hatirliyorum diye baktim ama bu baslikta 300 metre 3 pe + dolgu Ile doldurdugunu soylemis makineyi kullanan birisi. Belirtilen 470 metre degeri dogru olabilir.

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Öncelikle 3 PE 0.28 mm denk gelir muhtemelen 470 mt alır makine.
2. olarak iki markayı kıyaslamak yanlış olur biri Japon malı diğeri çin malı.
3. olarak bütçeniz uygunsa kairiki sarın.
4. olarak neden kalın misina sarıyorsunuz? Hedef balığınız nedir?

aomasa

Yeni Üye
Adı
said
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhaba, evet ben de öyle düşünüyordum fakat Savaş Dursuna' da sordum makinenin 0.28lik 300 metre ip aldığını öğrendim 0.32lik 275 metre tam alacağını söyledi. Tabi verdiği değerler kendo için geçerli, kendonun da gerçek ölçülerde yada gerçeğe yakın olduğunu biliyorum gerçekten ince bir ip.3 pe için dolgu yapan da varmış bu biraz kafa karıştırıcı. Elimde olan remixon 0.30 ip ile hesaplamak istedim (gerçek ölçüsü 0.35 0.37 civarı) ve 230 metre sarabildim sıkı sıkı. Üstünde yazan 3pe 470 metre doğru olsaydı en kötü ihtimalle sardığım ip 0.38 olsa bile 300 metreden fazla alması gerekiyordu. basit bir hesapla 28x470= 13160/38=346 metre Hamdi bey hedef balığımı sormuşsunuz, ağırlıklı olarak canlı yem takımım için kullanacağım, sinarit ve akya için.

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kairiki ip akdenizde çabuk çürüyor, arkadaşlarımdan alıp bir kış kullanıp ertsi sene çürüyüp koptuğu için değiştirdiler, daha geçen haftalardaydı avda arkadaşın lideri koptu yenisini bağlarmısın diye bana verdi her bağlayıp düğümü sıktığımda ip düğümün 1 karşı yukarısından koptu çürüdüğü için markası ne diye sordum kairiki dedi. Ben kullanmadım bu ara gosen ip çok tercih ediliyor bi arkadaşım iki makinasınada gosen sarmış bir çok pahalı ipe 10 basar diyor