Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Jighead ( Zoka Kaplama )

B

BS Okuru

Misafir
Kaplamada kullanılan toz boyaların temini hakkında bilgi paylaşabilir misiniz ?

Ayrıca video için teşekkür ediyorum.

Eğer nasip olurda malzemeyi temin edebilirsem bende kurşunları fırsat buldukça kaplamayı düşünüyorum.

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif

Eğer nasip olurda malzemeyi temin edebilirsem bende kurşunları fırsat buldukça kaplamayı düşünüyorum.
Elektrostatik toz boya olarak geçer direk satın almanız mümkün değil 25 kg olarak satılır ama fason boyacilardan çeşitli renklerde alabilirsiniz. Küçük sanayilerde vardır..

Su an satılan (turuncu ve sarı) kaplamalı tüm jighead bu boya ile kaplaniyor zaten

Son düzenleme:

Orhan

Üye
Adı
Orhan Avsar

Kaplamada kullanılan malzeme Pro-Tec tarafından üretilmektedir ve maalesef Türkiyede yok,ülkemizde buna en yakın boya elektrostatik toz boyadır ama ikisi aynı ürün değil.Akışkan hava yatağında elektrostatik toz boya Pro-Tec kadar akışkan bir hal almıyor.Dikkat ederseniz kaplama esnasında herhangi bir koruyucu malzeme kullanmıyorum.Solvent vs gibi zararlı maddeler içermiyor.Çevreye herhangi bir zararı olmadığıda firma tarafından açıklanmış.Hobi amaçlı yapacaksanız tavsiye ederim ama ticari olarak düşünüyorsanız yüksek maliyet çıkar.

Rastgelsin.

birol kaya

Yeni Üye
Adı
birol kaya
merhabalar arkadaşlar bu ürün sahibinden de gördüm bayağıda renkleri vardı beyaz ve florasan renkten aldım ve gayete işime yaradı

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Eline sağlık, güzel çalışma

fafafe123

Aktif Üye
Adı
Şahin Emre ASLAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aliexpresste var paketlerin içerisinde toz şekline yüzlerine falan sürmüşler.Bunlarda aynı işi görür mü açıkçası türkiyede bir benzeri var bu sistemin fakat fiyatları pahalı açıkçası o boya şeyini alana kadar aliexpressten farklı renkte bir sürü jig head almak mümkün.ALİEXPRESTE Kİ ÜRÜNÜN LİNKİ:
Tahmini Teslimat Zamanı