Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kaçan Balık Ne Olabilir

ahmet10

Daimi Üye
Adı
Ahmet
Arkadaşlar merhaba. Kafama takılan bir olayı sizlere danışmak istedim. Kıyıdan yemli avlanıyordum sabaha karşı 4,30/5.0 saatlerinde klasik üçlü takımla mamun ve boru kurdu taktığım oltanın öne doğru yattığını görmemle tasmalamam bir oldu. Tasma atmamla balık büyük bir hızla misina almaya başladı ve 60/70 metre böylece devam etti yavaşladığında çevirmeye çalıştım balığı ama bir türlü beceremedim. Bir ara boşalır gibi oldu o arada 20/30 metre sarabildim oltayı sonra tekrar büyük bir ağırlık ve çekemedim. En sonunda büyük bir boşluk ve balık gitti, ben misina koptu sandım ama kanca dümdüz olmuştu. Üçlü takımda en üstte olan ve mamun takılı kanca açılmıştı. Acaba vatozmuydu diyorum çünkü levrek ise ağırlığını düşünmek bile istemiyorum. Sizce bu davranışı gösteren balık ne olabilir. Fikir beyan eden herkese şimdiden çok teşekkürler

blackace

Daimi Üye
Adı
Oğuz
av bolgesi neresi? derinlik nedir? bir de takim bilgisini paylasirsaniz yorum yapabiliriz

ahmet10

Daimi Üye
Adı
Ahmet
Edremit körfezi mesafe 20/25 metre derinlik muhtemelen 5-6 metre dip yapısı kum ara ara eriştelik.Klasik 3 lü takım mustad 496 4 no misina 0,35

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Büyük olabilir bence. :D şaka bir yana, geçmiş olsun, daha büyükleri nasip olsun.

ahmet10

Daimi Üye
Adı
Ahmet
Buyuk ihtimalle levrektir..
Daha önce 3 kilo civarı levrek yakaladım yemli ile. O zaman balığı çevirmekte zorlanmamıştım bunda mümkün olmadı. Üstteki iğne olmasa vatoz falan diyeceğim ama daha önce vatozda yakalamadığım için davranışını bilemiyorum vatozun. Yani böle tatlısert sıkılı kalamadan misina alan boyda vatoz yakalamadım

blackace

Daimi Üye
Adı
Oğuz
Vatoz oldugunu dusunuyorum, nette bir abimizin videosunu izliyordum konu konuyu acti 10 kg lik bir vatoz yakaladigini yarim saat ugrastigini ve cok guclu oldugunu soylemisti.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Vatoz o sekilde kalama alip 60/70 metre gitmez.. tipik levrek hareketi, yemi alip engelle karsilasinca acar kendini aciga dogru.. kalamayi daha yumusak ayarlamis olsaydiniz baligi dondurdukten sonra igneyi actirmasaydiniz buyuk ihtimalle trofe levreginize kavusmus olurdunuz.. bir daha ki sefere artik..

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Vatoz bize antalyada çok denk geliyor sahteye atlıyor ama vatoz yavaş yavaş hep dibe çeker kalamayı kapatınca kurtulur ama iğnenin açıldığını hiç görmedim ya sahteye iğneye bişey olmadan kurtulur yada sahte gider genellikle silikon jig headleri kopartıyo rapalalar kurtuluyo