Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kalama Sesi Bozuldu

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar. Elimde Mitchell marka bir makine var ve misina dolandığı için kalamayı iyice gevşetim kafayı çıkarttım ve içeride dolanan misinayı çözdüm. Fakat kafayı çıkartırken bir parça düştü ama nereden düştüğünü göremedim. Şu an makinenin kalama sesi yok :D. Bunun bir çözümü var mıdır ?
Teşekkürler...

İsmail Öz

Daimi Üye
Adı
İsmail Ö.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Oğuzhan kardeşin de dediği gibi yay ve pinpirik düşmüş. Bir balıkçıya götürün kafayı yardımcı olabilirler uygun parça var ise.

hortlan

Yeni Üye
Adı
Osman
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Selamlar,
Benimde başıma benzer bir olay geldi kalamanın içindeki puların altındaki dişliyi düşürdüm. Ses gelmiyor ama makine çalışıyor. Dişli olmadan kullansam sorun olur mu?
benzer bir makinenin dişlisi şu resimde:

karadvt

Aktif Üye
Adı
Bilal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bende de shimano ax 4000 var. Kalama sesi zayıfladı. Az bir ses geliyor. Gürültülü ortamlarda onemliymis megerse. Ses az geldiginden balik mi kalamayi çekiyor. Ben cekebiliyor muyum bazen anlaşılmıyor. Bir çözüm bulmaya çalışıyorum.

karadvt

Aktif Üye
Adı
Bilal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bende de shimano ax 4000 var. Kalama sesi zayıfladı. Az bir ses geliyor. Gürültülü ortamlarda onemliymis megerse. Ses az geldiginden balik mi kalamayi çekiyor. Ben cekebiliyor muyum bazen anlaşılmıyor. Bir çözüm bulmaya çalışıyorum.
Kendimi cevaplıyorum. Sorunu çözdüm. Kalama sesini çıkaran ve dişliye sürten metal parcayi hafiften eğdim. Ses arttı. Fazla bastırmamak lazim. Hassas bir parça. Şimdilik sorun kalmadı.

Sangreal

Yeni Üye
Adı
Özkan ÜNER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar benim sorum da bu konuyla ilgili o sebeple buraya yazıyorum balzer allegra micro spin lrf makinam.var harika bir makina fakat malesef kalama sesi çok cılız ve bu hoşuma gitmiyor kalama sesinin daha iyi olması icin mudahele etsem bir faydası olur mu ve tam olarak neresinden ayarlayabilirim bilen varsa yazabilir mi