Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

KaLaMaR PeŞiNDe

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu sene bol bol kalamar peşinde koşacağız... Tek başlık altında kalamar avları paylaşayım.. Konu kalabalığı yapmasın :) Açılışı bu sabahki avla yapıyorum... Devamı gelir inşallah... HeRKeSe RaST GeLSiN...

Makine : Shimano stradic 3000
Kamış: Okuma Vsistem
Misina : Daiwa Justron 0,28
Sahte : YAMASHITA TOTO SUTTE WS95NC
Av saati : 05:40
Av : Kalamar

Son düzenleme:

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abdullah abi maşallah :harika::harika:
Allah devamını nasip eylesin :):)
Bende tek başlık altına geçiyorum, diğer türlü çok dağınık oluyor ;);)
Bu karanlıkta gelenler için daha iyi aydınlatma gerekiyor, sende kafa fenerinden başka extra bir şey kullanmıyorsun değilmi?

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Abdullah abi maşallah :harika::harika:
Allah devamını nasip eylesin :):)
Bende tek başlık altına geçiyorum, diğer türlü çok dağınık oluyor ;);)
Bu karanlıkta gelenler için daha iyi aydınlatma gerekiyor, sende kafa fenerinden başka extra bir şey kullanmıyorsun değilmi?
Teşekkürler Mehmet... Fazla ışık kalamar avını olumsuz etkiliyor... Kafa fenerini bile aslında yakmamak lazım... Ama video için zorunlu olarak açıyorum...

nebulam

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkürler Mehmet... Fazla ışık kalamar avını olumsuz etkiliyor... Kafa fenerini bile aslında yakmamak lazım... Ama video için zorunlu olarak açıyorum...
Haklısın abi, hiç kalamar avlamadığım için cehalet işte :koptum::koptum:
Çok güzel avlar yapılıyor gün ağarmasına yakın, fakat görüntü kalitesi çok düşük oluyor maalesef. Şöyle 5000 lm bir fener lazım ;);)
Bende Fenix HL55 var 900 lm, bizim gözümüz için çok iyi aydınlatıyor, ama kamera için yeterli gelmiyor :acpsnr::acpsnr:

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Haklısın abi, hiç kalamar avlamadığım için cehalet işte :koptum::koptum:
Çok güzel avlar yapılıyor gün ağarmasına yakın, fakat görüntü kalitesi çok düşük oluyor maalesef. Şöyle 5000 lm bir fener lazım ;);)
Bende Fenix HL55 var 900 lm, bizim gözümüz için çok iyi aydınlatıyor, ama kamera için yeterli gelmiyor :acpsnr::acpsnr:
Çin çakması 5000 Lm zaten kafa feneri :) Oldukça fazla ışık veriyor ama aksiyon kamerasının çekimi bu kadar... Açı olayı çok fazla... El kamerası çok daha iyi görüntü alınabilir ama onun için birde kameraman lazım :)
Tebrikler Abdullah abi.. :) bu kalamar sahtesine aksiyon nasıl veriliyor ki? Hep merak etmişimdir.. :)
Teşekkürler Taha... Bunlar daha bir şey değil.. Bu sene bir gariplik var.. Çok erken başladı kalamar... Hatta temmuzda bile vardı... Zoka 9 gram çok yavaş süzülerek batıyor... Çok yavaş sarım yeterli.. Arada ufak vuruşlar yapıyorum ama aksiyona çok gerek yok... Bu gün ay olduğu için erken su üstüne başladım... Kalamar vuruşu alır almaz zokayı taktım... İlk atışta birincisi, ikinci atıştada diğerini aldım... 2. kalamarı alınca tamam sürüyü buldum aydınlana kadar kalamarın dibine vurdum dedim... Ama benim maşallah dediğim çocuk 3 gün yaşamıyor :) Devamı gelmedi...