Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KaLaMaR PeŞiNDe

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Abdullah SÜRÜCÜ tarafından paylaşıldı.

1. hasan03

hasan03 Üye

Abi bir bulsam Datça da balık hastası hemen kuracağım irtibatı ama öyle sahilde gezerken bir kaç arkadaş görüyorum hepsinin kovası boş sorup onlarida üzmek istemiyorum :) ama Datça için genel kanım deniz çok temiz balık kıyıdan çok uzak çünkü saklanacak çok yeri yok tabi bazı kayalıklar hariç buralarda da benim dip oltam takılıyor bı çözüm bulamadım. Zamanında bilmeden bot kamışı almışız 100/250 atarlı uzağa gitsin diye 100 grden az kurşun atamıyorum oda takılıyor :( kursuna supriz yumurta kabi geçirdim iğnelerin öncesinde mantar kullandım ama yine takıldı yine takıldı onada çözüm bulamadım. Bu kamışla şamandıralı atsam uzağa gider mi acaba.

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. angvil

angvil Aktif Üye

Abdullah ağabey, kalamarla ilgili konu arayınca sen çıktın karşıma :)
    Bir soru sormak istiyorum.
    Şöyle bir ürün var. Bunu nasıl kullanıyoruz bilgisi olan var mı ? Buraya yazayım dedim.
    Tahmini Teslimat Zamanı

Abdullah SÜRÜCÜ ve Mektupla bunu beğendi.
  4. pisimiyav

pisimiyav Aktif Üye

zokada ışıldak ve elektrik var.kalamar zokayı yokladığında ceryan çarpıyor ve hoop bayılıyor ondan sonrası sular seller.gözünü açtığında bir bakıyorki sepette :))

şaka bir yana abdullah abimiz bilgisi dahilinde açıklama yaparsa konuya katkı olur....

5. Balık Oyunları

Balık Oyunları Aktif Üye

Derin su avlarında zoka önüne iliştirilerek kullanılır, 'deep drop squid lure light' adı altında aratabilirsiniz...

Abdullah SÜRÜCÜ, angvil ve Mektupla bunu beğendi.
  6. angvil

angvil Aktif Üye

Kıyı avında kullanılmaz mı bu durumda ?

7. Balık Oyunları

Balık Oyunları Aktif Üye

Pek efektif olmaz...

8. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bende Alp'in dediği gibi derin sularda kalamarı toplamak için kullanıldığını düşünüyorum... Kıyıdan verimli olması mümkün değildir sanırım... Zaten yüksek ışık kalamarı ürkütüyor... Ama illaki ışık kullanacağım diyorsan ışıklı kalamar zokaları var... Yada fener şeklindeki bir ışığı yeşil veya kırmızı jelatinle kaplayıp av yaptığın yere yakın bir kayanın üzerine sabitleyerek şansını deneyebilirsin... Kıyı için suyun içine ışık indirmenin verimli olacağını sanmıyorum...

Balık Oyunları bunu beğendi.
  9. angvil

angvil Aktif Üye

Tamamdır ağabey. Bu ara sahilevlerinden kalamar çıkıyormuş. Sanırım tam dönemi.

10. Abdullah SÜRÜCÜ

En iyi seçenek hangisi dersen kalamarı sabit ışıkları olan bölgelerde avlamak... Elektrik direği bulunan, yavru balıkların kıyıda saklanabileceği bölgelerde... Geçen hafta çok sık gitmediğimiz bir avlağa gittik... Bu bölgeye yakında zamanda giden bir arkadaşımız ışın yakın olduğu ve suyu derinliğinin yarım metre bile olmadığı bölgelerde en iri kalamarların çıktığını söyledi... Çünkü o bölgelerde geceleri yavru balıklar avcı balıklardan korunuyor... Kalamarda bunu çok iyi biliyor :)

Megalodon, Mektupla ve Balık Oyunları bunu beğendi.
  11. Abdullah SÜRÜCÜ

Bu yıl sahilevleri geç kaldı.. Her yıl kasım 10 gibi başlardı... Bu yıl havalar yeterince soğumadı... Hala istenilen miktarda çıkmıyor... Ocak gibi çoşabilir...

Mektupla ve Balık Oyunları bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş