Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kaliteli iğne markası önerisi

Adı
Mehmet Ali Kahraman
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bugün sabah kaçırdığım 2 dev balıktan sonra eve geldiğim gibi iğne arayışına geçtim. Aslında bana demişlerdi sahte alınca iğnesini kalitelisiyle değiştir diye ama insan başına gelmeden anlamıyor :/
Savage gear jerk minnow 175 Sinking modeli için güzel paslanmaz keskin üzmeyecek iğne önerisi olan varsa çok sevinirim. İyi bildiğiniz iğne markaları varsa paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler şimdiden :)

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sahtenin kutusuna yada sitesine bak bazen kullanılan iğenleri yaziyorlar onlara uygun alman daha doğru olur aksiyonu bozmamısı açısından , genelde 6 veya 4 numara kullanılıyor.

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gamakatsu ve decoy'un treble iğnelerini de öneririm.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir cok markayi kullanmis biri olarak sunu soyleyebilirim ki 4-5-6 numaralarda acilmayan igne yok malesef.. st46 - decoy ys21 ve 81, gamakatsu, shout, bkk ve hatta bazi aliexpres igneleri.. hepsi acildi.. ancak en dayaniklisi ve en guclusu aliexpresten aldigimiz tuya marka igneler oldu.. o da artik satilmiyor malesef.. papagan oldugu icin baligin hamlesinin biraz sert olmasi gerekiyor, girdimi kolay kolay cikmiyor ve paslanmiyor.. en son bkk raptor x serisini aldim denemek icin ancak henuz kullanmadim.. bkk fangs t662ua ignelerde fena degil ancak cok kolay karariyor.. ys21ler cok kolay paslanmiyor ancak kolay aciliyor.. shout curve igneler kolay acilmiyor ancak erken paslaniyor, st 46 igneler guzel ancak paslaniyor ve bir balik vurdugunda (ortalama 4-5 kilo) degistmeniz gerekiyor.. sahtelerde ortada papagan, sonra ise duz igne kullaniyorum.. ve her aldigim sahtenin ignesini degistirmeden hic kullanmiyorum.. tavsiyem deneme yanilma yontemi ile bulmaniz..