Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamış Seçimi Yardım?

Emrah celali

Yeni Üye
Adı
Emrah Celal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese merhabalar iyi muhabbetler,
Yaklaşık 1aydir kamış ve makine araştırıyorum makinede karar kıldım nasipse makine okuma Ceymar cxt 40 yalnız ( 2 )kamış arasında kaldım ve anladım ki satan bayilerde pek bilgili değiller malesef..
1.Okuma Ceymar 2.70 ml 10-40 gr

Okuma Ceymar Spin Ufr 270cm 10-40gr Spin Kamışı - n11.com

2.Daiwa ninja serisi 274 14-42 gr

Captcha Verification

Her iki kamisida inceledim iki elimde aynı anda salladım okuma Ceymar'in ucu bariz sallanır ken Daiwa ninja nin ucu daha sert tepkiler veriyordu şimdi yanlış bilmiyorsam m- olan daiwa orta sert,ml okuma olan orta hafif tabiki ona göre daha sert tepki verecektir dimi?şimdi internetten daiwa satıcısına kamışın aksiyonu nedir diye sorduğumda kamış değeri UL yani ultra light 160 (kamışın ağırlığı) 14-42 Gr da atarı dedi.Bende kafam karıştı hemşerim biraz açıkla dedim
Yazdığı bu; 'ligth kamış daha hafif olduğunu belirtir bu aksiyonla alakalı değildir.Daiwa ninja serisi Medium kamış tipi ve light ağırlıkta dir' dedi verdigi bilgiler doğru mudur??
Mevzu uzadı biliyorum asıl önemli olan şu hangi kamışı tercih etmeliyim,tatlı suda ve Denizde kullanmak istiyorum Yardımcı olursanız sevinirim Eyvallah.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
UL demek hafif demek değildir, yem atar ağırlığını gösterir.
14-42 atarlı bir kamış ise zaten ne UL olur ne de L. Atar ağırlığı açısından M dir.
Kamış aksiyonunu eline alarak da anlayabilirsin. Sadece uçtan esniyorsa F, Biraz daha aşağıdan esneyen M dir.

Kamış Aksiyonları.jpg

Uygr

Aktif Üye
Adı
Uygar
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Okuma Ceymar Ufr 270’yi kullanıyorum.
Çok memnunum. İyi bir tercih olur.
Bu fiyat seviyesi için çok iyi bir kamış.

Emrah celali

Yeni Üye
Adı
Emrah Celal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Okuma Ceymar Ufr 270’yi kullanıyorum.
Çok memnunum. İyi bir tercih olur.
Bu fiyat seviyesi için çok iyi bir kamış.
Kardeşim şu anda bir seni buldum kullanan ne zamandır kullanıyorsun kaç Gr yemlerde performansı iyi..Daiwa ninja m Ceymar ml aksiyon sanki biraz fazla eskiyor gibi ne biliyorsan yazarsan sevinirim Eyvallah

Mektupla

Daimi Üye
Herkese merhabalar iyi muhabbetler,
Yaklaşık 1aydir kamış ve makine araştırıyorum makinede karar kıldım nasipse makine okuma Ceymar cxt 40 yalnız ( 2 )kamış arasında kaldım ve anladım ki satan bayilerde pek bilgili değiller malesef..
1.Okuma Ceymar 2.70 ml 10-40 gr

Okuma Ceymar Spin Ufr 270cm 10-40gr Spin Kamışı - n11.com

2.Daiwa ninja serisi 274 14-42 gr

Captcha Verification

Her iki kamisida inceledim iki elimde aynı anda salladım okuma Ceymar'in ucu bariz sallanır ken Daiwa ninja nin ucu daha sert tepkiler veriyordu şimdi yanlış bilmiyorsam m- olan daiwa orta sert,ml okuma olan orta hafif tabiki ona göre daha sert tepki verecektir dimi?şimdi internetten daiwa satıcısına kamışın aksiyonu nedir diye sorduğumda kamış değeri UL yani ultra light 160 (kamışın ağırlığı) 14-42 Gr da atarı dedi.Bende kafam karıştı hemşerim biraz açıkla dedim
Yazdığı bu; 'ligth kamış daha hafif olduğunu belirtir bu aksiyonla alakalı değildir.Daiwa ninja serisi Medium kamış tipi ve light ağırlıkta dir' dedi verdigi bilgiler doğru mudur??
Mevzu uzadı biliyorum asıl önemli olan şu hangi kamışı tercih etmeliyim,tatlı suda ve Denizde kullanmak istiyorum Yardımcı olursanız sevinirim Eyvallah.
Okuma ceymar spin ufr 9′ 270cm 10-40g spin kamışı

Daiwa Ninja Serisi 274cm Olta Kamışı

Uygr

Aktif Üye
Adı
Uygar
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kardeşim şu anda bir seni buldum kullanan ne zamandır kullanıyorsun kaç Gr yemlerde performansı iyi..Daiwa ninja m Ceymar ml aksiyon sanki biraz fazla eskiyor gibi ne biliyorsan yazarsan sevinirim Eyvallah
Hocam bu kamışı bana usta bir arkadaşım tavsiye etti.
Maviyüzgeçe yönlendirdi beni. Sağolsun Selçuk da bıkmadan ilgilendi.
Benim sana öncelikli tavsiyem hangi kamışı seçersen seç N11 gibi siteler yerine Cengiz balıkçılık / maviyüzgeç gibi bu sektöre emek verenlerden almandır.

Gelelim kullanımına ben daha çok kofana avına gidiyorum. Sava Gear panic prey 135 mm ve 105 mm kullanıyorum.
Daha önce kullandığım kamışlara nazaran atış mesafem çok daha artı.
Aksiyon verirken çok daha rahat kullanımı var.
Biz ailecek gidiyoruz ava. İkinci bir kamış ihtiyacı doğdu ben hiç araştırmadan (kafam karışmasın diye) yine aynı kamışı almayı düşünüyorum.
Fakat bu iş birazda sana bakıyor. Bana uyan sana uymaz vs....
Elde fırsat varsa, aynı kamışı olan biriyle ava gidip bir kaç saat denemek çok iyi olur.

Ne alırsanız hayırlı olsun şimdiden.

Emrah celali

Yeni Üye
Adı
Emrah Celal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Özelden yazdım hocam ama cevap gelmedi daha...

Sercan_01

Daimi Üye
Adı
Sercan M.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Özelden yazdım hocam ama cevap gelmedi daha...
Özelden cevapladım hatta şuraya kamışın resmini de koyayım. Detaylı resimleri var alacak kişiye özelden gönderirim beğenilmemesi durumunda tekrar iade alırım. Sevgiler.

Ekli dosyalar