Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kamışa ve bütçeme uygun makina arıyorum

alperserttas

Aktif Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhaba ben yemli avcılıktan spin olayına yeni geçen küçük bi kardeşinizim. Umarım beni de aranıza alırsınız.

Benim bir adet spro 270cm 3 parça spin kamışım var. Ben bu kamışa uygun orta kalitede 200tl (max300) olabilecek bir makine almak istiyorum. önerilerinize açığım.

Shimano exage 2500aklımdan geçen makine. Şimdiden teşekkür ederim.

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yeni başladı isen en güzel seçim kendi seçimindir.. catana alsan bile 2 3 sene seni idare eder zaman içinde yükseltirsin.. hatta catana 4000 daha mantıklı olabilir belki kamışı değiştirmek zorunda kalabilirsin...

şu an marmara için biraz kısır dönem spinde levrek akın sezonu bitti biticek dönüş balığı daha akdeniz ege de yani 1.5 ay var en azından ... yad catana al üstüne bir v system koyarsin zaten yavaş yavaş eksileri artıları görmüş olursun.. yada bekle biraz daha bütçeni yükselt bir kere al makına

Son düzenleme:

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Shimano sedona 4000 filan işini görebilir. Biraz ağırca makinedir ama sağlamdır.

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
1 yıldır okuma dead ringer 25 kullanıyorum parasına göre kaymak gibi makina zaten eline alınca 200 liralık makinadan bir farkı yok boyası verdiği his kullanılan plastiği metali herşeyi parasının % 101 ini veriyor.Yeni başlayanlara her türlü tavsiyem hem ucuz hemde ileride yeni makina takım yapınca her türlü yedekte durur, yedek medek gerek yok dersen Okuma Rtx'i özellikle tavsiye eden üstadlarımız var.Okumanın vermiş olduğu yedek parça desteği ortada.Geçen indirim Ceymar 40 aldım ama deneme fırsatım olmadı oda tavsiye edilen bir model

-Dead 70 küsür lira
-rtx 250 küsür lira
-Ceymar 140 küsür lira

poyrazoruc

Üye
Adı
Uğur YILMAZ
Kan Grubu
A Rh Pozitif
shimano exage 2500 fd - 3000 fd kasa makineler en doğru seçim , tebrik ederim.Yedek kafa ve arc spool özelliği ile de ip misina kullanımında alternatifsiz ve rakipsiz.Bu seçiminizden şaşmayın ve bu makineyi alın , doğru kalama kullanımı ile farkını her zaman ortaya koyacaktır.

Alternatif olarak kullanım konforu ve ömrü olarak SPRO PASSION 720 veya 730 modelini öneririm.Bütçeniz gereği başka makine önermek paranızı sokağa atmak olacaktır.....

GOKHAN AKSOY

Daimi Üye
Adı
GOKHAN AKSOY
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba bütçeniz uygunsa spro Red ARC al derim ben kullandım zamanında çok iyi makine fiyat olarak süper

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Okuma rtx 40 al güzel hafif sağlam makina serviside iyi yedek parça sıkıntısı yaşamazsın herhangi bir arıza durumunda için rahat olur. Birde denizde kullanacaksan 40 lık makina al 25-30 luk alma. 25-30 luk makinayı lrf de yada tatlı suda alabalık kaşık atmak için falan iyi ama denizde normal spinde güçsüz kalır.

alperserttas

Aktif Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Açıkçası bir kere alacağım. Onda da ilerde de çok paralar veremem sanırım. Okuma ürünlerine karşı bir antipatim oluştu. Bir tane de tam balık çekerken dağıttım. Ondan sonra bu benlik değil dedim. Elimde shimano 2500fb var. 50liralık makine ama bana mısın demedi ne balıklar çekti. Bu kaliteyi de görünce shimanoda aklım. Ama spro kamışa uygun spro makine de olabilir tabi. Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. 4000lik kafa ideali sanırım. Ben sadece denizde av yapıyorum. Özellikle rapala atarken sıkıntı yaşamak istemiyorum. Atarken makine kapanmasını istemiyorum.

alperserttas

Aktif Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba bütçeniz uygunsa spro Red ARC al derim ben kullandım zamanında çok iyi makine fiyat olarak süper
Gökhan bey forumda da sizi takipteyim. Benim açtığım konuya yorum attığınızı görünce resmen onurlandım :) dediğiniz ürün de 150lira civarı bir makine biraz önce baktım

alperserttas

Aktif Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yeni başladı isen en güzel seçim kendi seçimindir.. catana alsan bile 2 3 sene seni idare eder zaman içinde yükseltirsin.. hatta catana 4000 daha mantıklı olabilir belki kamışı değiştirmek zorunda kalabilirsin...

şu an marmara için biraz kısır dönem spinde levrek akın sezonu bitti biticek dönüş balığı daha akdeniz ege de yani 1.5 ay var en azından ... yad catana al üstüne bir v system koyarsin zaten yavaş yavaş eksileri artıları görmüş olursun.. yada bekle biraz daha bütçeni yükselt bir kere al makına
Bütçeyi arttırırsam bana önerebileceğiniz makine nedir. Catanadan biraz daha kaliteli bir ürün almak istiyorum.