Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kano balıkçılığı (motorlu kano)

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Çevik

Ahmet Çevik Aktif Üye

ne yalan söyliyim benim de hoşuma gitti aslında beraber avlanabileceğin bir arkadaşla çok keyifli olur.

rıza ve cemiltonguç bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Valla öyle bir arkadaşı bende çok isterim, hatta bu kanoların tandem ikili olanları var. Ama benim gönlümde yatan bu : hobie mirage pro angler 14

4. Ahmet Çevik

Ahmet Çevik Aktif Üye

Ben
    ben de ona bakmıştım. Fiyat bilgisi yazmıyordu. Sen görebildin mi?

5. BS Okuru

BS Okuru Misafir

4300 euro + kdv

Kdv 18 mi 1 mi sormak lazım. Belki sıkı pazarlık ile uyguna alınabilir. Eğer çok piyasası oluşmadıysa pazarlık edilebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Hako

Hako Aktif Üye

Gazi bey, bende baya bir süre inceledim. yaklaşık 5-6 aydır da inceliyorum. her yıl resmi tatil, yıllık izin vs derken toplam 15-20 günlük tatilimiz var e hal böyle olunca pratik bir tekne arayışına girdim. öncelikle tüm kış boşta olacak ve muhafaza edeceğim saklayacağım yerim yok o nedenle fiber tekneyi eledim, zaten 2,5-3m lik tekne 2000 tl + 9,9 beygir 0 motor 3000-4000 tl. kendi bütçem olarak hem çok hemde o kadar süre nemli bölgede yatıp duracak zamanla çürümesi falan direk eledim.

Gelelim Kano+motor ilişkisine.
    ben muhafaza edebileceğim yer konusunda sıkıntım olması nedeniyle direkt şişme kanolara baktım. ancak ilk baktıklarım sizin "hobie mirage pro angler 14" modeliniz gibi pedallılardı. ancak bu modellerin altında kanat gibi pedalları olması sığ bölgede ekstra dikkat etmem gerektirecek ve indir çıkart yaparken de dikkat etmesi gerekecek. tek başıma zorlanırım diye eledim bide kanocuların bazıları deniz kano avcılığında altındaki sürtünmenin az olması gerekir dedi ve ani hava patlaması olunca hemen kaçabilmelisin. pedallı olsa bile ne kadar hızlı dönebiliriz ki :( bende motorluya yöneldim, genellikle elektrikli motorlar kullanılıyor piyasada 500-2.000 TL arası farklı güçlerde motorlar mevcut. aşağıdaki resimdeki gibi monteliyorlar.
    898438288_991.jpg

fakat kanonun en tehlikeli hali şu; sonuçta balık avı yapacağız ve keyif. hep ters dönmemesi için dengede olmalıyız dalgayı yandan yemesi en kötüsü eğer geç fark ettik mi hemen dönebiliyor. şimdi şöyle düşündüm güzel bir av takıldı, heyecanla ona odaklandım, kano yan döndü, yandan gelen bir dalga, bir anlık dalgınlık hooop bittiiiiiii telefon, motor, içindeki eşyalar , açıktasın 200 m de, kanoyu çevirdin bide üstüne binecez hadi kolaysa bin, denizde dalga zaten sallıyor.. ula memlekette zaten herşey pahalı bir anlık dalgınlığıma o kadar malzememi riske atamam. sonuç olarak dedimki bununla sadece gezeceksem alacam. yada derede gölde olursa. videoları izledim dediniz hepsine bakın ya gölde yada çarşaf gibi suda, bitane video vardı adam denizde köpekbalığı çekiyordu ama dikkat ettim, adam balıktan çok dengeyle uğraşıyor.

ben şöyle bir alternatife geçtim eğer sizin bütçeniz uygunsa daha sağlam takım kurarsınız
    1-bestway voyager 1000 şişme bot 800-1.000 TL
    2- 54 lbs elktrikli motor (ben 700 TL buldum)
    3- Akü 200-300 TL 12 v araba aküsü
    4- çapa, aparatlar, tente vs 500 TL olsun

2.500 TL mis gibi takım. benim bütçem az olduğu için şişme bot basit bir model ama daha sağlamı ile alabilirseniz en iyisi.

avantajı
    1. kanonun ister şişme ister fiber her ikisindende dengeli
    2. kanonun Kg taşıma kapasitesine göre daha yüksek Kg taşıma kapasitesi var.
    3. hareket alanı daha geniş.
    4. şişme olması nedeniyle muhafaza yer sıkıntısı yok

kafamda kurduğum sistem bu şekilde
    pr_01_30253.jpg

ANCAK ne kadar daha stabil ve dengeli olsa da genede dalgalı havada fiber tekne gibi güvenli değil :(
    Baya uzun oldu :D ama ne biliyorsam yazayım dedim :) ben den bu konu hakkında bu kadar :)

cemalettin bunu beğendi.
  7. Hako

Hako Aktif Üye

ha bu arada neden elektrikli motor onuda ekliyim . hem daha ucuz, hemde benzin - ses - bakım vs yok tak kullan, bazı yerlerde evdeki prizden şarj edilebilenleri var diyorlar ama daha henüz o aşamada inceleyemedim. hala araştırmadayım :)

8. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Bu güzel ve detaylı yazı için çok teşekkür ederim, benim gibi ilgilenen arkadaşlar için çok faydalı olacaktır.

Hobie markalı ürünlere baktım denge konusunda diğer standart kanolara göre biraz daha iyiler. Elbette denge bozukluğu devrilmeler vs olacaktır. Ama ona göre vereceği keyifte başka olacaktır.

Özellikle hobie ürünlerinin pedal sistemi çok değişik, penguen yüzüşünden esinlenerek geliştirmişler. Sığ alanlarda ufak bir ayar ile yine kullanabiliyorsunuz. Performans olayına gelecek olursak eğer youtube da bir kaç video var izledim hayret ettim. İki kişinin hatta dereceli kano sporcularına karşı tek başına pedal çevirerek çok rahat üstünlük kurabiliyor.

baystatesports bunu beğendi.
  9. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Bahsettiğim performans test videosu burada.

baystatesports bunu beğendi.
  10. Büyük Beyaz

Büyük Beyaz Aktif Üye

Gazi bey karar verdiniz mi?

11. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Kanoda kesin kararlıyım ama 30 bin lira fiyat şimdilik almamı engelliyor. Bahara kadar ikinci el düşmesini bekleyeceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Büyük Beyaz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş