Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kara Cuma Indirimleri

Metin G.

Üye
Adı
Metin
Aslında Black Friday ( kara cuma ) amerikada işlerin durgun olduğu yıllarda biraz hareken olsun die başlatılmış yıl sonu indirimleridir. Ve bu indirimler okadar yüksektir ki yıllar içinde merakla beklenen bir güne dönüşmüşmüştür. Yanlış hatırlamıyorsam 1964 yılında bir AVM Çok büyük indirimler yapmıştır, otoparkta araç çekme kavgası, içerde ise o ürün benim senin kavgası çıkmış 2 kişi ölmüştür. Bu ölümler sonucu bir philadelphia gazetesi indirim cuması değil kara cuma die başlık atmış insanların birbirini öldürdüğünden bahsetmiştir ve o günden sonra adı kara cuma olmuştur. Yoksa müslümanlığı kötüleyen bizim cumamızla en ufak ilgisi yoktur.

BAŞARAN

Aktif Üye
Toplum olarak öyle bir ayrıştırılmaya başlamışız ki, konuyu açan arkadaş indirimleri takip etmek ve forumdaşların bilgilenmesi için açmış dikkatinizi çekerim.

Bahsi geçen konunun kimsenin dini veya görüşüyle alakası bile yokken getirilen nokta çok vahim.

fthdmr

Daimi Üye
Adı
fatih demir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Toplum olarak öyle bir ayrıştırılmaya başlamışız ki, konuyu açan arkadaş indirimleri takip etmek ve forumdaşların bilgilenmesi için açmış dikkatinizi çekerim.

Bahsi geçen konunun kimsenin dini veya görüşüyle alakası bile yokken getirilen nokta çok vahim.
ayrıştırılma değil yurt dışında buna kara cuma diyorlar tamam ama bizim ülkemizde geçen senede bu tip bir söylem olunca tepkiler gelmişti bu sene efsane cuma oldu neden avrupanın her şeyini örnek almak zorundayız onlar kara cuma dediyse biz demeyelim ne çıkar.

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif

ktg666

Aktif Üye
Adı
KEREM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aslında Black Friday ( kara cuma ) amerikada işlerin durgun olduğu yıllarda biraz hareken olsun die başlatılmış yıl sonu indirimleridir. Ve bu indirimler okadar yüksektir ki yıllar içinde merakla beklenen bir güne dönüşmüşmüştür. Yanlış hatırlamıyorsam 1964 yılında bir AVM Çok büyük indirimler yapmıştır, otoparkta araç çekme kavgası, içerde ise o ürün benim senin kavgası çıkmış 2 kişi ölmüştür. Bu ölümler sonucu bir philadelphia gazetesi indirim cuması değil kara cuma die başlık atmış insanların birbirini öldürdüğünden bahsetmiştir ve o günden sonra adı kara cuma olmuştur. Yoksa müslümanlığı kötüleyen bizim cumamızla en ufak ilgisi yoktur.
Arkadaş güzel açıklamış bunun üzerine tartışmak konuyu uzatmak, farklı yerlereçekmek olur, benim de cumayı karalamak amaçlı bir durum olduğu aklımın ucundan geçmemişti, hepimizin hassasiyetleri var, hatta forumda gayrimüslim arkadaşlarımız bile vardır belki... tabiki doğunun batının kuzeyin güneyin kötü yanlarını almayalım..bence esas düşünülmesi gereken 10 tl maliyeti olmayan malzemelere 150 TL vermek zorunda kalmamız ve ham maddesi alt tarafı karbon, ip , alüminyum , plastik ,silikon olan ve neticesinde balık tutmaya yarayan ekipmanı üretecek tek bir yerli firmamızın olamayışı... sonuç olarak indirimlerde alan razı satan razı... herkese selamlar.

yvz

Üye
Adı
yvz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
hepsiburada'da daiwa legalis seabass kamışlarında indirim var. yarın balık malzemeleri satan yerden almayı planlıyordum, internettede araştırmıştım fiyat olarak en uygun bulduğum 330 tl'di ama indirimle 265 tl'ye veriliyor 240cm'likler.

ayrıca kendo'nun sahtelerinde de fena sayılmıcak indirimler var.

Son düzenleme:

gokbiloz

Üye
Adı
gökhan bilge öz
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kara Cuma indirimi diyorlar ama indirim falan yaptıkları yok. Var olan fiyata zam yapıp var olan fiyattan da fazlaya satıyorlar :) Çamaşır makinesi alacaktım takibe aldım. Fiyatı 1580 TL idi kara cuma dan hemen önce 1900 küsür oldu indirimle 1800 küsüre düştü :) Keşke kara cuma dan önce alsaydım dedim ama iş işten geçti.

Mektupla

Daimi Üye
Kara Cuma indirimi diyorlar ama indirim falan yaptıkları yok. Var olan fiyata zam yapıp var olan fiyattan da fazlaya satıyorlar :) Çamaşır makinesi alacaktım takibe aldım. Fiyatı 1580 TL idi kara cuma dan hemen önce 1900 küsür oldu indirimle 1800 küsüre düştü :) Keşke kara cuma dan önce alsaydım dedim ama iş işten geçti.
:harika::harika: