Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Karadeniz bölgesi genel balık durumu, avlak yerleri ve av raporları

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Üstad güzel bir av olmuş tebrikler. Ben de geçen günlerde Alaplı limanının dışında 6 adet kiloluk eşkina aldım. Oltaya böyle basan bir balık yok, yakalaması inanılmaz zevkli ama takım sağlam olmadığı zaman takımı direkt patlatıyor. 4 tane takım bıraktım :D tadına gelecek olursak, tabii ki damak zevki. Bir çok insan beğeniyor, fakat ben hem tavada hem fırında denedim, yosunlu tadı balıktan sürekli alıyorum. Tadını beğenemedim. Sarıkanat lüfer her zaman denizin kralı:cool: Dostumla yaptığımız avdan bir kare
Tebrik ederim, eskina icin kisi basi limit 3 adet ve minimum 25cm ile sinirlidir.. (kac kisi av yaptiginizi bilmiyorum bilgi amacli yazmak istedim..) avlariniz daim olsun..

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Üstad güzel bir av olmuş tebrikler. Ben de geçen günlerde Alaplı limanının dışında 6 adet kiloluk eşkina aldım. Oltaya böyle basan bir balık yok, yakalaması inanılmaz zevkli ama takım sağlam olmadığı zaman takımı direkt patlatıyor. 4 tane takım bıraktım :D tadına gelecek olursak, tabii ki damak zevki. Bir çok insan beğeniyor, fakat ben hem tavada hem fırında denedim, yosunlu tadı balıktan sürekli alıyorum. Tadını beğenemedim. Sarıkanat lüfer her zaman denizin kralı:cool: Dostumla yaptığımız avdan bir kare

Şahsen benim çok hoşuma gitti balık. Herhangi bir yosun tadı almadım lokum gibiydi harika bir tadı vardı.
Bunu av stilini tam bilmiyorum açıkcası. En fazla 2 tane yeter bana bu balıktan. Çünkü temizlemesi zorladı beni maalesef. Beklerim inşallah beraber av yaparız.

Adı
Yiğit
Şahsen benim çok hoşuma gitti balık. Herhangi bir yosun tadı almadım lokum gibiydi harika bir tadı vardı.
Bunu av stilini tam bilmiyorum açıkcası. En fazla 2 tane yeter bana bu balıktan. Çünkü temizlemesi zorladı beni maalesef. Beklerim inşallah beraber av yaparız.
İnşallah usta. Temizlemesi biraz dert, pulu çok fazla ve sert. Av stili oldukça basit. 3'lü dip oltasına boru kurdu(eşkinanın olmazsa olmazı bu yem) takıyorsun. 5-6 metre ileriye attıktan sonra maksimum 10 dk beklersin. Biz avı gece 2 de tamamladık. Saat ilerledikçe daha irileri vurmaya başladı.

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif
S.a hayırlı günler dilerim herkese.
Yine biraz kafa dinlemek için meraya gittim. İlk yemli olarak istavrite attım. 2 3 tane istavritin arkasına 1 tane izmarit daha sonra 1 tanede çinekop geldi. Kullandığım kanca (7 No). Daha sonra zokaya hazırlık yaptım ama çinekoptan hiç mi hiç eser yoktu kimse birşey alamıyordu baktım böyle olmayacak tekrar tek kanca istavrite atayım dedim. Yine 1 tane izmarit geldi daha sonra hep istavrit aldım. Bir o kadarda istavrit düşürdüm. Malum çoğu kişinin seslerini yükseltmesi,üstüme üstüme atmaları,Elime bir dünya kanca sokmaları can sıkıcı oldu. Maalesef yaptığım avdan da hiç zevk alamadım. Kafa dinlemeye geldim bir dünya kendini bilmez insanlarla uğraşmak hiç iyi olmadı.
Balıkta olan herkese rastgele.

Şunuda belirtmek istiyorum ayrıca. Balıkçılardan aldığımız balıkların bile buzhane yada bayat olduğunu gittiğim merada anlıyorum. Gerçekten çok kızıyorum bu konuda. Eşime de bu durumdan bahsettim bundan sonra dışarıdan balık almak yok çok istiyorsan eğer gider tutarım taze taze yeriz dedim. Aldığım istavritler bile paramparça inanırmısınız. Bıçağı dokundurduğum an balık paramparça oluyor...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

leton

Aktif Üye
Adı
Arif
@Zafer92 Günaydın ... Ankara da olduğumuz için en yakın deniz bize Amasra o tarafa günü birlik gidip limanda oyalansak hareket olur mu dersiniz ?

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@Zafer92 Günaydın ... Ankara da olduğumuz için en yakın deniz bize Amasra o tarafa günü birlik gidip limanda oyalansak hareket olur mu dersiniz ?
Günaydın. Yemli her zaman iş yapar.
Ama şunu belirtmek isterim balığın ne yapacağı belli olmuyor. Ben pazartesi günü gittiğimde kimse birşey alamadı. Balık ereğli taraflarında yaptı mesela.
Burada balıkların marmaraya doğru yol aldığını görmüşler. Yinede dediğim gibi yemli her daim iş yapar. 2 3 Kilo istavrit alırsınız.

leton

Aktif Üye
Adı
Arif
@Zafer92 teşekkürler yemli her zaman iş yapar dediniz yemli yem olarak ne kullanılmaı ? ...İstavrit için çapari mi kullanılmalı yoksa silikonlarla baby jig lerle LRF mi yapmak gerekir ? biraz uzun oldu kusura bakmayın

Zafer92

Aktif Üye
Adı
Utku
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@Zafer92 teşekkürler yemli her zaman iş yapar dediniz yemli yem olarak ne kullanılmaı ? ...İstavrit için çapari mi kullanılmalı yoksa silikonlarla baby jig lerle LRF mi yapmak gerekir ? biraz uzun oldu kusura bakmayın
@leton Estağfurullah. LRF süper iş yapar orda silikon ile baby jiglerle.
Yemli olayı ise istavrit alırsınız 7 numara kancaya küçük yem olarak takarsınız alırsınız.

leton

Aktif Üye
Adı
Arif
@Zafer92 Teşekkürler değerli bilgiler için .... umarım aksilik olmazsa Cumartesi sabah 04:00 gibi orda olup akşam 17:00 gibi geri dönüş yapma niyetindeyim kısmet.... her daim rastgele ....