Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karadeniz bölgesi genel balık durumu, avlak yerleri ve av raporları

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında hasandh tarafından paylaşıldı.

1. marooned

marooned Üye

Bence moral bozmaya gerek yok. Kasım ayı baya yoğun geçecek diye düşünüyorum.

Erdincgumusok ve muallim bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Cümleten selamlar , Malesef Dişligiller genel anlamda bu yıl yok malesef, Artvinden tutta Kırklareline kadar Lüfer giller yok, Vakitler geldi Geçiyor Kılçık yok,

Pazar günü Karaburundaydım deniz patlak ve bulanıkdı 1 Adet balık alabildim ,

Tam sezonunda durum içler acısı,

Tezgahlar yaprak dolu,

Tv Haber yapmış Yaprak balığı Lüferi bitirecek diye, Gülermisin Ağlarmısın. :(

4. marooned

marooned Üye

Ne şekilde yapmışlar bu haberi? Nasıl yani? Nasıl bitiriyormuş?

trakonya79 bunu beğendi.
  5. katilhamsi

katilhamsi Aktif Üye

6. Zafer92

Zafer92 Aktif Üye

Olsa bile kısa geçecek.

7. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Olsa bile en azından Akçakoca'ya uğrayacağından da şüpheliyim artık, Akçakoca deniz suyu sıcaklığı 13,6'ya kadar düştü.
    Veya geçen sene olduğu gibi vurgun yerler... Ereğli'de kıyıya bir sarıkanat vurmuş

Bu arada "su çok sıcak, soğuması lazım, ondan balık yok" diyen insanları gördükçe de deli oluyorum :)

8. Zafer92

Zafer92 Aktif Üye

Aynen aynen.. Neymiş arkadaş su çok sıcak ondan dolayı. Eee ben geçen yıl 3 eylül'de ilk sarıkanatlarımı (Çinekop demiyorum çünkü gerçektende sarıkanat boyundaydı) almışım o zaman çok mu soğuktu.
    Bu balıkların genetiği bozuldu. Zıpkıncı oradan konuşuyor ben geçen yıl bu zamanlarda daldığımda lüfer sürüsü görüyordum bu sene bir tanesi yok diyor... buna ne demeli peki.
    Bu yüzden balık işinde de kafamı bozanlar,canımı sıkanlar oluyor bundan sonra tek başıma takılıp tek başıma moral bozacağım yani.

9. muallim

muallim Yeni Üye

Valla arkadaşlar kimseyi etkilemek istemem ama ben de ne umut kaldı ne moral. zaten 2-3 gündür dalgadan gidemiyorum. O su sıcak diyenlerin de sesi çıkmaz oldu. Şu deniz bir yatsın bakalım. Allah büyüktür. Pazartesi yaşadığım bir olay: iki genç (muhtemelen üniversite öğrencisi) balıkçıdan (hangisi olduğunu söylemiyorum) istavrit alıyorlar. balıkçılar kendi aralarında gülüşüp bir şeyler söylediler. gençler pardon abi anlamadık deyince adam açıklama yaptı: gençler çok ŞANSLISINIZ araya çinekop karışmış. genç dediki abi ben anlamam iyi mi kötü mü ? balıkçı kötü olur mu çok lezzetlidir... izin isteyip poşete baktım 7-8 cm civarı yapraklar bana bakıyordu. Ne diyelim... Neyse sustum.

10. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

İşte oradaki diyalog maalesef bizim toplum olarak bir özetimiz aslında.

Balıkçı: Çok şanslısınız araya çinekop karışmış
    Müşteri: Ben anlamam iyi bir şey mi kötü bir şey mi?

Balıkçı bilinçsiz, müşteri (çoğunluk olarak) konuya uzak, bilgisiz.

Yetkililerin de umurunda değil, kural yetersiz, denetleme yetersiz. Saldım çayıra mevlam kayıra...

Mektupla, egeden, muallim ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. marooned

marooned Üye

Şimdi başlarsak, önümüzdeki sezona kadar belki göz korkutucu (ikna edici) mesajlar vermeyi başarabiliriz. "Bu iş böyle gitmez, artık canımıza yetti, gördüğümüz yerde şikayet yağdıracağız, nefes aldırmayacağız"ı ikna edici bir şekilde anlatmaktan geçer çözüm.

Fisher81 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş