Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karadeniz bölgesi genel balık durumu, avlak yerleri ve av raporları

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında hasandh tarafından paylaşıldı.

1. onur_55

onur_55 Aktif Üye

Ben şu an görev dolayısıyla mardindeyim:)
    Tezgahlar hakkında bilgim yok.
    ancak denizde çino-sarıkanat vs. olmadığını söylediler.istavritte kesmiş.durumlar kesatmış.
    sosyal medyada paylaşım yapan arkadaşı bende merak ettim.uzun oltaya geliyorsa az da olsa belli miktar balık kıyılar diye düşünüyorum.ustalar daha iyi bilir.

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erdincgumusok

Erdincgumusok Yeni Üye

4. Zafer92

Zafer92 Aktif Üye

Cumartesi akşam dişli niyetine gideyim dedim. Takımları hazırlayıp doğru yakınımdaki meraya gittim. Hemen yemlikleri hazırlayıp deniz ile buluşturdum. Bekledim 10 dakika yok tekrar yemi değiştir tekrar at değiştir at derken bir tane yaprak geldi. Tabii ait olduğu yere iadesi hızlı bir şekilde sağladım. @Fisher81 ustam gördü. Baktım böyle olmuyor. 7 Numara kancayı bağladım küçük yemlerle istavrit tutayım dedim tabi el oltası ile aldım. Sanki palamut vuruyormuş gibisine aksiyonunu güzel veriyordu. Fotoğraf yükleyemedim maalesef akşama doğru yüklerim.
    Şunu söylüyorum size boş dönmektense takoz istavritleri avlamak çok zevkliydi. Bu sayede kendimi teselli edebildim.
    Eğer yeminiz taze bile değilse 10 dakikada bir yeminizi değiştirin çünkü denizde dura dura yemde mahvoluyor. Artık 1-2 daha gider sezonu kapatırım büyük ihtimal.
    Eli kulağında bebeğimizi bekliyoruz bakalım. Oltası suda olan herkese RASTGELE.

Fisher81, muallim, Apathetic ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  5. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Olmayan balığı beklemektense olan balığa çalışmak daha iyidir her zaman için :) Tabi levreği bu olayın dışında tutuyorum, onun küçücük bir ihtimali bile saatlerce olta sallamama yetiyor :)
    Yaprak için tekrar eline sağlık, dilerim bebeğinizi sağlıklı şekilde kucağınıza alırsınız.

Zafer92 ve Yigityasaroglu bunu beğendi.
  6. Zafer92

Zafer92 Aktif Üye

Levrek için aynen öyle usta. :)
    Allah razı olsun. Rabbimden tek dileğim sağlıklı olması inşallah.

Erdincgumusok ve Fisher81 bunu beğendi.
  7. AHMET 67

AHMET 67 Aktif Üye

Bugün yine Zonguldak Ereğli limanda yağan o yağmura rağmen dişliye baktım. Yine yok yok yok. Zokaya istavrit ve izmarit saldırıyor. Benim gibi umudunu yitirmemiş diğer av severlerin söyledikleri açıktan sandal ile dişlinin avlandığı yönünde ama bu sadece başkalarının söylemi. Bir söz vardır fakirin ekmeği umuttur diye bakalım umudumuzu bu sene ne zaman yitirecegiz. Herkese bol ve güzel avlar dileğimle

Erdincgumusok ve Husam bunu beğendi.
  8. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Arkadaşlar abiler cümleten selamlar bu sene dişli balığı hiç yok diye üzülüyoruz büyük ihtimalle seneye daha da az olacak üsküdar-kadıköy Ümraniye'ye Eyüp Bakırköy Şimdilik aklıma gelenler bunlar buralarda Semt pazarlarında balık hanelerde satılan dişli balıkların hepsi yaprak çinekop adında yaprak satıyorlar ,
    Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede Denizcilik Bakanlığı yok Kahrolsun böyle işe .

anılkadir, AHMET 67, 52Eagle ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  9. Fisher81

Fisher81 Aktif Üye

Denizciliği de kapsayan bir bakanlık var ama balık onların ilgi alanına girmiyor herhalde usta. Gemilerle falan mı ilgileniyorlar ne...

Hani olsa da pek bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Şimdi yaprak da olsa balık çıkıyor keyifleri gıcırdır bazılarının. Ne zaman ki onlar da çıkmamaya başlar, yumurta malum yere gelir belki o zaman bir şeyler yapılır.

Belki de bu balığın hiç olmaması, denizlerimize hiç girmemesi daha iyidir.
    Bize tutacak oyalanacak balık her zaman bulunur da, en azından gırgırların katliamını görmeyiz.
    Şu an kıyılara her bulduğu yere, nedense özellikle de sıkça olta atılan yerlere yakın ağ seren, oltacıya olta atacak yer bırakmayan ağcıların da 3-5 kefalden başka bir şey alamadığını görmek de beni şahsen mutlu eder.

10. muallim

muallim Yeni Üye

Altına imzamı atarım. Canımı sıkan şey kıyıya yakın ağ atanları gırgırla trolle katliam yapanları eleştirdiğimde çevremdeki bazı tipler "deme öyle adamlar ekmek parası peşinde" açıklaması. Resmen zıvanadan çıkıyorum. Geçen Çuhallı'daki şokun önünden atamadım. Ağ en fazla kıyıdan beş metre uzaklıktaydı. Bir de limana girip çıkarken "bilerek ya da bilmeyerek"takımları doğramıyorlar mı? 3m. açıktan gitse hiç bir şey olmayacak.

Fisher81 ve Apathetic bunu beğendi.
  11. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

@Fisher81 Benim zoruma giden 3 tarafı denizlerle çevrili ve birde iç denizi olan şu canım cicim güzelim ülkemizde balık popilasyonu ne bileyim yasal boy limitleri tebliği avlanma şekli üsulü erkanı hala iski - igdaş - bilmem ne tarım bakanlığı - bilmem ne orman köy işleri belirliyor , Kalk git burdan trabzon uzun göle bu mevsimde alabalık yakalamyı dene oooohhh ooooo kim kime dum duma karşında adam gibi bir yetkili bul deki bunun prosedürü nedir nasıl avlanılır yasak mevsim varmı alabalık avlanma belgesi almalıyım kimsenin birşeylerden haberi yok,
    Bizim insanımızın götünden kan almadan olmuyor bazı işler , yıl olmuş 2018 hala elinde tırıvırı serpme ağ ile gezen dangalaklar var akşam akşam sinirlerim bozuldu.
    Denizcilik bakanlığı kurulmadan hiçbirşey olmaz, Daha Gırgır reisleri çok yalarlar birilerini !

Sayfayı Paylaş