Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karadeniz(trabzon-rize Civarı Için) Kıyıdan Istavrit

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında Oltacı53 tarafından paylaşıldı.

1. Oltacı53

Oltacı53 Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle basit bir sorum var.Karadeniz (trabzon ve rize civarları) için kıyıdan olta ile istavrit av sezonu ne zaman başlayıp ne zaman biter?Yani hani nasıl derler "istavrit kıyı yaptı"ifadesi kullanılıyor sanırım.İstavrit hangi tarihler arası kıyı yapar. Bilgiye ihtiyacım var.

OKSiJEN ve BAŞAR bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAŞAR

BAŞAR Üye

Karadeniz’de yaşayan ustalar bilgi vereceklerdir ancak Karadeniz bölgesi balık avları altında bir başlık var istersen o konuyu takip edebilirsin.

OKSiJEN ve Oltacı53 bunu beğendi.
  4. fafafe123

fafafe123 Aktif Üye

Ben sinoptayım,bizim burada yoğun bir şekilde istavrit var.Fakat irili ufaklı yani anlayacağınız burada kıyıladı.Suyun her yerinden 7/24 bu aralar görülebiliyor.Bunun yanında izmaritte çapariye geliyor.Bugün isparileride yemli alanlar vardı.Benim merak ettiğim karadenizde azman istavriti olmuyor mu ? Burada daha doğru düzgün hiç göremedim.Azman istavrit derken bildiğimiz şu akdeniz taraflarında videolarda gördüğümüz iri balıklardan bahsediyorum.Buralarda LRF yapan pek görmüyorum.

OKSiJEN ve BAŞAR bunu beğendi.
  5. Oltacı53

Oltacı53 Yeni Üye

Azman istavrit konusunda net bilgim yok fakat izlenimlerime göre karadenizdeki istavrit çok büyük çıkmıyor genelde.Akdeniz tarafındakiler kadar büyükleri yok bizim denizde. Zaten iki farklı istavrit türü varmış toplamda, karadenizde bir türü yaşıyor.

OKSiJEN, Mektupla ve BAŞAR bunu beğendi.
  6. fafafe123

fafafe123 Aktif Üye

Aynen öyle dediğiniz gibi hatta levrek ve dişliler olmasa bence karadeniz de spin yapılmaz.Spin işi birazcık daha akdenize hitap ediyor diye düşünüyorum.

OKSiJEN, Mektupla, BAŞAR ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. BAŞAR

BAŞAR Üye

Spin ile Karadeniz’de çok sarıkanat levrek alan abilerim kardeşlerim var:)

OKSiJEN ve Mektupla bunu beğendi.
  8. Oltacı53

Oltacı53 Yeni Üye

peki bu istavritin rize civarı için kıyılama sezonu haziran sonuna dek sürer mi?bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.Ancak haziranın ortalarına doğru müsait olacağım olta sallamaya :) önceden bileyim ki ona göre hazırlıklı olayım.Yoksa istavrit dışında başka türlere yöneleceğim mecburen.

OKSiJEN ve Mektupla bunu beğendi.