Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Karda kuşlar unutulmamalı

_Rastgele_

Daimi Üye
Adı
SERDAR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaşlar selamlar,
Yanlış anlamayın bende devamlı dışarıdaki sokak köpekleri veya kuşlar için elimden geleni yapıyorum.
Ancak bazen bu tarz başlıkları görünce düşünmeden edemiyorum. Evsiz Suriye'li kadın ve çocuklar için inanın bu kadar hassas değiliz. Ölüyor bu insanlar! Yolda yatan birini gördüğümüzde kaçımız durup yardım ediyoruz?
İnsanlık ölmüş dedikleri bugünkü bizler olsa gerek. Bilemiyorum gerçekten. Hemcinslerine karşı daha acımasız insanoğlu!
Düşüncelerinize ve yazdıklarınıza katılmıyorum , dünya'da her gün açlık ve zulüm'den ne kadar insan öldüğünü biliyormusnuz acaba?
Devleti ilgilendiren konular vardır , toplumu ilgilendiren konular vardır bir'de ferdi ( kişi'nin kendisini ) ilgilendiren mesele'ler vardır .
İnsanlar çevrelerin'deki zor durum'da olan yaşayan nefes alan her ne varsa sorumludur .
Komuşusu açken tok yatmak bizim mensup olduğumuz dine uygun olmadığı gibi , bu komuşlar sadece insanlarmıdır ? Evet önce insan ama toplum olarak bu konu'da haraket etmek daha verimli olur sanırım .
Şayet söylemleriniz'de samimi iseniz , bir suriyeli yada fark etmez bir sokakta kalmış insana evinizi açın ve misafir edin sizi ayakta alkışlayacağım .

Önder Kanığ

Moderatör
Yönetici
Adı
Önder
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bugünkü milliyet gazetesinden bir haber.:uzgnm:

Serçe, içmek istediği su ile birlikte dondu
Mardin’in Mazıdağı İlçesi’ne bağlı Şenyuva Köyü’nde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava, insanları olduğu kadar dışarda kalan kuş ve diğer hayvanları da olumsuz etkiliyor. Köydeki bir evin damında bulunan oluktan akan sudan içmek isteyen bir serçenin, su ile birlikte donması, görenleri üzüntüye boğdu.
serce-icmek-istedigi-su-ile-birlikte-dondu-6474494.Jpeg

Kar kalınlığının yer yer 1 metreye ulaştığı Mazıdağı İlçesi’ne bağlı Şenyuva Köyü’nde, damdaki oluktan akan su ile birlikte donan bir serçe, soğuk havanın etkisini gözler önüne seriyor. Şenyuva Köyü’nde yaşayan Şeyhmus Şan, dün sabah damda biriken kar yığınlarını temizlemeye çalışırken, serçenin oluktan akan suyla birlikte donduğunu gördü. Bu duruma çok üzüldüğünü belirten Şan, "Önce öldüğünü anlamadım ama uzun süre öyle durunca anladım ki ölmüş. Çok üzüldüm. Bu yüzden herkesin yaban hayvanları ve kuşlar için dışarıya, yem ve içecek su bırakması gerekir" dedi. Serçenin içmek istediği suyla birlikte donmuş fotoğrafını cep telefonuyla çeken Şeyhmus Şan, bunu da yaban hayvanları ve kuşlar için dışarıya yem ve su bırakmaları konusunda insanları etkileyeceğini düşündüğü için çektiğini söyledi.
--6474479.Jpeg
Serçe, içmek istediği su ile birlikte dondu - Milliyet.com.tr

Son düzenleme:

eylmz

Daimi Üye
IMG_4223.JPG
Yemlemeye devam belki gelirler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sessizdenizci

Daimi Üye
Hem karda kışta kalan hayvanları hem de yolda sokaktaki evsizleri unutmayalım. Yoldaki evsi insanın belediyelerin yardımından haberi yok. Eğer görürseniz belediyeye haber vermek bir cam kurtarabilir. Evi olupta yakacak yiyeceklere yardım eli uzatalım yada en azından yetkililere haber verelim. Bu kar'ın-kışın bol bereket getirmesi, barajları doldurması dileğiyle...

eylmz

Daimi Üye
IMG_4230.JPG
IMG_4246.JPG
Geldiler sizide ziyaret etsin istiyorsanız yemlemeye devam suyu da unutmayalım

eylmz

Daimi Üye