Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kartal Zargana avım.

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
Herkese selam bu gün işten erken çıktığım için, eve erken döndüm. Gitsem mi? yoksa gitmesem mi? Diye ufak bir kararsızlığın ardından yüklendim takımlarımı ve doğru sahilin yolunu tuttum. Yanıma sadece çalışmak için spin takımlarımı aldığım için, zarganadan başka şansım yoktu. Çalışma amacım Midye kenarına kurt takliti yaptırabilirmiyim acaba diye bakmaktı. Ancak fırdöndü daha ağır olduğu ve ondan sonraki misina da çok uzun olduğu için tam aksiyonu veremedim. Ama bir ara zarganalardan başka takip eden kefal olduğunu düşündüğüm bir balık vardı. Demek ki çok ta kötü olmamış vermeye çalıştığım aksiyon. Ha bu arada sahte kurtla yapacağım sonraki çalışmamı. Takımım şundan ibaretti: 1 adet linaeffe firespin 10-30 gr atarlı kamış, trrabuco advan 30'luk makina,makinaya sarılı 0,18 misina, Fırdöndü 0,12 beden ve 12 numara iğne. Hasılata gelince biri fotoğraflanmış, diğeri fotoğraflanmamış iki adet geri iade zargana ve iki adet de kaçan balık. Av saati ise 16:10-17:30 arası. Bu saaten sonra baktım yağmur yağıyor. Bıraktım balığı ve eve döndüm. Şunu söyleyebilirim. Aldığım takipler ve vuruş sıklığına bakılırsa Zargana güldürecek bizi bu sene.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler Önder bey.Balıkları salmanızda ayrıbir örnek davranış.Zargananın gelmesi lüferin habercisidir derler.Şansınız bol olsun.:)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Önder
Spin takımla avlamak ta ayrı zevkli olmuştur.
Senin kız balık yemeye başlamadı mı daha?

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Önder terikler,
belki bilirsin,zargana tutması açısında zevk aldığım balıklar arasındadır.
geçen yarım saat kadar deneme amaçlı pendik-kaynarca'da at-çek yaptım takip bile alamadım.

demekki gidilecek artık,ben zarganayı eve sokmam :) ya salarım,ya yanımdakilere veririm. sevmiyorum yemesini,damak tadıma uymuyor,yeşil kılçığıyla.
selamlar.

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
Tebrikler Önder bey.Balıkları salmanızda ayrıbir örnek davranış.Zargananın gelmesi lüferin habercisidir derler.Şansınız bol olsun.:)
Çok teşekkür ederim. İnşallah Lüfer de bol olur bu sene. Zarganayı artık o kadar sevmeye başladım ki öldürmeye bile kıyamıyorum açıkçası. O yüzden yakaladığım gibi geri yolladım balıkları.
Zarganın dilinden sen iyi anlarsın Önder, bu yokluta bile bulmuşsun Zarganayı :)

O saatlerde oradan geçtim, bilseydim uğrardım yanına :)
Teşekkür ederim Hamdi abi. Elimden geldiğince yapıyorum birşeler:). Bilseydim arardım valla.
Tebrikler Önder
Spin takımla avlamak ta ayrı zevkli olmuştur.
Senin kız balık yemeye başlamadı mı daha?
Evet Şeref abi. Mücadele daha başka bir zevk verdi bana. Balık konusunda kızım da bana çekmiş. Bol bol balık yiyor.

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
Önder terikler,
belki bilirsin,zargana tutması açısında zevk aldığım balıklar arasındadır.
geçen yarım saat kadar deneme amaçlı pendik-kaynarca'da at-çek yaptım takip bile alamadım.

demekki gidilecek artık,ben zarganayı eve sokmam :) ya salarım,ya yanımdakilere veririm. sevmiyorum yemesini,damak tadıma uymuyor,yeşil kılçığıyla.
selamlar.
Teşekkür ederim Mustafa abi. Ben de kızımın gözleri için yakalamak istiyorum. Ama bu günkü balıkların boyları pek tatmin etmedi beni açıkçası. Ufak geldiler gözüme daha biraz var. Bu arada semaver alabildim nihayet. Cumartesi ışıl la koçtaşın oraya 2. denemeye ineceğiz. İstersen yengeyle beraber bize katılabilirsiniz abi. Hem bir kaç atış yaparız.

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Teşekkür ederim Mustafa abi. Ben de kızımın gözleri için yakalamak istiyorum. Ama bu günkü balıkların boyları pek tatmin etmedi beni açıkçası. Ufak geldiler gözüme daha biraz var. Bu arada semaver alabildim nihayet. Cumartesi ışıl la koçtaşın oraya 2. denemeye ineceğiz. İstersen yengeyle beraber bize katılabilirsiniz abi. Hem bir kaç atış yaparız.
Önder özel bir durum olmazsa elbet gelmeye çalışırız.Ayrıca semaveri illa denemek lazım :) gelirsem zarganalar minik kızına :)

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
Önder özel bir durum olmazsa elbet gelmeye çalışırız.Ayrıca semaveri illa denemek lazım :) gelirsem zarganalar minik kızına :)
Tamam abi. Hava kararmak üzereyken ineriz, Zargana, Eşkina birşeyler deneriz artık. Abdullahı da haberdar ederim ben.

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Tamam abi. Hava kararmak üzereyken ineriz, Zargana, Eşkina birşeyler deneriz artık. Abdullahı da haberdar ederim ben.
Önder'im,
Aslında kesin olmamakla birlikde Çerkezköy'den Sevgili Arif'in gelme durumu var,hafta sonu,yada sonuna doğru belli olacak.
En nihayetinde telefonlaşırız.

Ha bu arada Abdullah dedinde sanırım sen Dubai'deyken biz Abdullah'larla bir program yaptıkki sorma,akşam iş çıkışı yakacık'da buluştuk,orada ormanlık alanda yerler var biliyorsun...havada tatlı bir yağmur,orada aileler için çok güzel şark düzeni kulübeler yapmışlar onun içinde sazlı sözlü muhabbet yaptık,kulaklarını çınlattık :)