Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kasnak Ve Canlı Yem Ile Baraküda Avı Olur Mu?

Koray toklu

Yeni Üye
Adı
Koray toklu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese merhaba değerli hobidaşlar. Geçen hafta limanda at çek için akşam Ezanını beklerken kıyılarda bol miktarda aterina görmüştüm ve ezan okunup ava başladığımız da baraküdaların limana girmesiyle aterinaları havaya savurmaları bir oldu. O an hiç kimsenin sahtesine bakmayıp kıyıdan sadece 2-3 adım ötede yavru balıklara defalarca saldırdılar. Aslında bu spin avlarımda bolca karşılaştığım bir olay. Benim merak ettiğim bu ufaklıklardan yakalayıp el oltasıyla mantar altı şampanya mantarı gibi(doğal görünmesi amacıyla) hemen önümüze canlı bırakma yapsak baraküda yakalayabilir miyiz? Veya koku amacıyla sardalya kullansak?

Spin Fishing

Aktif Üye
Adı
Burak
Ben bu şekilde baraküda avlamıştım. Misinanın ucuna bi iğne bağladım. Ucunada 5 cm lik canlı bi gümüş yavrusu. Gece bıraktım, sabah oltanın ucundaydı. Ama bence büyük bi şanstı benimki. O kadar canlı yemin arasından oltanın ucundakine pek rağbet etmiyor balık.