Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kaş'ta Sinarit

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Antalya'ya bağlı Kaş ilçesini bilirsiniz. Yörenin kısmen bakir kalabilmiş nadide tatil yerlerindendir. Özellikle dalış turizmi açısından Türkiye'nin sayılı dalış noktalarını ve en iyi rehber ve hocalarını burada bulabilirsiniz. Bölge ticari balıkçılık açısından neredeyse bakir sayılabilir. Ani derinleşen sahil şeridi ve kayalık dip yapısı ile hepimizin hayellerini süsleyen trofelerin yatağıdır. Ancak bölgede avcılık yapılabilmesi için en iyi seçenek bizimde yaptığımız gibi bir rehber tutmaktır.

Rehberimizin sıkıla sıkıla bizi zorla götürdüğü Kaş merkezi açıklarında bulunan bir kerterizde, öğlen sıcağına rağmen JIGGING ile resimde gördüğünüz güzelleri 50mt civarında yakaladım. Sıcak ve aşırı nemli hava işleri gerçekten çok zorlaştırıyor. Nefesiniz yetmiyor ve kalbiniz yerine sığmıyor. Ama gezmek maksatlı orada bulunduğumuzdan çantanın dibine sakladığım olta takımına takriben yarım saat kadar şans verebildim. Yılların balıkçısı ne yaptığımı anlamakmakla beraber sonuçlarını görünce gözleri yerinden çıktıç:eek: İşte tamda o andan itibaren ketumluğu ben devralıp bu amcaya istediği bilgileri vermedim. Onunla şöyle bir anlaşma yaptık. Bir sonraki turda o beni bildiği taşlara götürecek bende ona işin sırlarını öğreteceğim. Çok karlı bir pazarlık oldu. Çünki o aslında öğrenmesi gereken herşeyi öğrendi ve gördü. Benden alacağı birkaç önemsiz detaydan başla birşey yok. Oysa ben derinlikleri 100mt'ye kadar olan definelerin yerlerini öğreneceğim.

Hepinize rastgelsin....

SUNAY GÜNGÖR

Aktif Üye
Adı
SUNAY GÜNGÖR
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Akın Kaptan :) güzel ve keyifli bir gezi olmuş sonu da çok güzel bitmiş tebrik ederim, sinaritleri yakaladıktan sonra o amcanın yüz ifadesini merak ettim :)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tebrikler kaptanım maşşallah diyelim rehberi de fotolasaydın yaa :)

sedatt

Aktif Üye
Adı
SEDAT AYDIN
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
kıskanmamak imkansız.bereketiniz daim olsun; afiyet olsun :)

MehmetAliYILDIZ

Aktif Üye
Adı
Mehmet Ali YILDIZ
Tebrikler Kaptan,
Tatile bile rahat duramıyorsun değil mi?
En alttaki poza bayıldım.
Saygılarımla,

Adı
Ahmet ESGİ
Tebrikler Akın,
Tekne turu bile ,içinde balık aksiyonu olmayınca eksik kalıyor.Gayet iyi anlayabiliyorum.
Bir bize öğretmedin şu jigi.
Rast gelsin
Selam ve sevgilerimle,

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Akın
Tatilde, hem de deplasmanda bile buldun balığı. :)

autan

Üye
Adı
Görkem AKTAN
Akın Kaptan,
Tebrikler gene size yakışır bir rapor.

sinarit_baba

Aktif Üye
Adı
murat yılmaz
akın derya kuzuları cok guzel tebrikler, balık bulucuyu goturmedin mi?

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler Akın,
her durumda balığı almayı başarıyorsun, yıların ve bu işe verdiğin sevginin önemi bir kez daha belli oluyor.anlatığın üzere denizin iç yapısı ve cupları tırofe yatağı, denizin rengine bittim.orda olmak varmış, tabikide seninle.:)