Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Katana motor ses azaltma

ZheeShorn

Aktif Üye
Adı
Mert Emre M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar. 6.30 m ahşap teknemizde 14hp Katana Dizel motor bulunuyor Çok ses yapıyor İstavrite giderken sıkıntı olmuyor ama Uzun olta çekerken kafa şişiriyor bu sorunu nasıl çözebiliriz bir fikri olan var mı

ZheeShorn

Aktif Üye
Adı
Mert Emre M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@Ercüment Peki egzos borusunu uzatıp aşağı versekte bir sonuç alamazmıyız?

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
bende 9.9 lombardini vardı,
egsoz sesini manifolttan uzatarak kıçtan çıkarmıştım arasına araba ara susturucu taktırarak kesmistim,
motor vuruntu sesini'de bir nebze (çok az farkediyor) motor kulaklarına lastik motor bağlantı takozu takarak halletme çalışmıştım,
ama ikide bir takozları bozuyordu, yani ne yaparsan yap tek silindirli motorlarda vuruntu sesini kesemiyorsun.
kolay gelsin.:)

ZheeShorn

Aktif Üye
Adı
Mert Emre M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
bende 9.9 lombardini vardı,
egsoz sesini manifolttan uzatarak kıçtan çıkarmıştım arasına araba ara susturucu taktırarak kesmistim,
motor vuruntu sesini'de bir nebze (çok az farkediyor) motor kulaklarına lastik motor bağlantı takozu takarak halletme çalışmıştım,
ama ikide bir takozları bozuyordu, yani ne yaparsan yap tek silindirli motorlarda vuruntu sesini kesemiyorsun.
kolay gelsin.:)
Teşekkürler biz bi deneyelim yinede.