Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kayalık bölgeler için takılmayan kurşun

value

Üye
Arkadaşlar herkeze selam olsun siteye yeni üye oldum ismim murat hazır üye olmuşkende sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var...

Çoğumuz kıyıdan avlanıyoruz ve kurşunlarımız kayalara takılıp takımımızın sürekli bozulmasına neden oluyor 3 pratik yöntem var birincisi bilindik bir yöntem kinder sürpriz yumurtalar satılır içinden oyuncak çıkar o sarı kutuyu tepesinden fırdöndü geçecek kadar deliyoruz içerisine fırdöndülü kurşunumuzu yerleştiriyoruz yumurtayı kapadıktan sonra sağından ve solundan sıcak tel yardımıyla kutuya minik delikler açıyoruzki içerisinde kalan su ağırlık yapmasın sonrasında yumurtanın bağlantı yerinden japon yapıştırıcısıyla yapıştırıp kurutuyoruz hepsi bu yumurta esnek plastik olduğundan takılma yapmıyor ve takımlarımız sağlam kalıyor...

İkinci yöntemde 0,50lt lik küçük pet şişe kapağını üst kısmından bir fırdöndü geçecek şekilde deliyoruz yine fırdöndülü kurşunumuzu bu kısımdan geçiriyoruz hepsi bukadar kapak esnek olduğundan kaya arasına sıkışsada esneyip kurtuluyor burada dikkat edilmesi gereken kapağa açacağınız delik çok geniş olmasın fırdöndünüz geçebilecek darlıkta hata sıkı sıkıya geçsin yeterli olacaktır...

Üçüncü yöntem malzemelerimiz fırdöndülü kurşun, bir adet geniş parfüm kapağı yada kalıp olarak kullanabileceğiniz geniş bir başka kapak, 1 adet yapıştırıcı slikon arkadaşlar fırdöndüyü kalıp olarak kullanacağımız kapağın içine fırdöndüden tutarak sarkıtın tam ortalayın ve silikonu güzelce kapağın içine doldurun iyice nekadar derin ve dar kapak olursa okadar iyi sonrasında kurutun kuruma işlemi bittikten sonra kalıbı çıkartın komple lastik içinde kurşun göreceksiniz ve bu kalın lastik taşlardan kayalardan kolayca kurşunun kurtulasını sağlayacaktır...

Hepinize teşekkür eder hayırlı avlar dilerim...

Not: 1.nci yöntem alıntıdır 2 ve 3 kendime ait denenmiştir...

hakandaspinar

Aktif Üye
Bilgiler için teşekkürler mevcutta kullandığın bu yöntemlerin resimleri varmı acaba. :) acemi birisi olarak bazı konularda resimsiz tam anlayamadım maalesef.

ADİL AYKOL

Daimi Üye
Adı
ADİL A.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜRLER

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yumurta kabı ile iki kez denedim, birkaç takılmadan sonra iki plastik kap da kırıldı, sıra geldi ikinci yönteme :)

B

BS Okuru

Misafir
Seyrederken başka bir fikir getirdi aklıma plastik kabın içine agırlık olarak taş koymak slikonla sabitlemek firdöndüyü takıp öyle kullanmak kurşun kullanımını aZaltmak için maliyet azaltcak vede denizi kirletmeyecek birşey kirletirse plastik kirletcek o kadar

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Seyrederken başka bir fikir getirdi aklıma plastik kabın içine agırlık olarak taş koymak slikonla sabitlemek firdöndüyü takıp öyle kullanmak kurşun kullanımını aZaltmak için maliyet azaltcak vede denizi kirletmeyecek birşey kirletirse plastik kirletcek o kadar
Denizi korumak adına yapılan herşey güzeldir.

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ben genelde kayalık bölgeye atarken kurşun yerine cam macunu kullanıyorum

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Nasıl yani? Çok ilginç bir bilgi bu..
ağır kurşun olarak kullanmazsınız. Max 20 gr gibi olur şamandıralı oltalarda en alta kurşun yerine kör düğüm yada ufak bir parça atıyorum fır döndü takarsınız sonra etrafına istediğiniz ağırlıkta cam macunu böylece ağırlığın takılma riski en aza düşer. tabi ki dip içinde bunu yapabilirsiniz lakin kurşun baglantı noktasından kayanın arasına girerse her zaman takılır.