Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

KAYSERİ İLİ BARAJ VE GÖLETLERİ

Ersin

Daimi Üye
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif
KAYSERİ İLİ BARAJ VE GÖLETLERİ

BARAJLAR

Ağcaşar Barajı

Akköy Barajı

Kovalı Barajı

Sarımsaklı Barajı

Bahçelik Barajı

Sarıoğlan Barajı

GÖLETLER

Efkere Göleti

İncesu Göleti

Karakuyu Göleti

Şeyhli Göleti

Tekir Göleti

Zincidere Göleti

AVLANMANIN TAMAMEN YASAKLANDIĞI İÇSULAR

KAYSERİ - Akköy ve Karakuyu göletleri

AVLANMANIN KISMEN YASAKLANDIĞI İÇSULAR

KAYSERİ - Pınarbaşı - Zamantı Irmağı - Uzunyayla alabalık çiftliği ile Şerefiye köyü arası.

Moderatör tarafında düzenlendi:

serkancetin175

Yeni Üye
Adı
Serkan ÇETİN
Emeğin teşekkürler Ersin.Birde bu barajlara ulaşım güzergahlarını yazsaydın benim gibi bilmeyenler için daha çok yardımcı olurdun!

seco

Üye
Adı
SERDAR COŞKUN
Emeğin teşekkürler Ersin.Birde bu barajlara ulaşım güzergahlarını yazsaydın benim gibi bilmeyenler için daha çok yardımcı olurdun!
Resimde Şeyhli Göleti olarak gözüken Göletin adı Şıhlı (Yeniköy ) göletidir.Ben oralıyım ve orada doğdum.20 gün önce oradaydım.Kayserinin Develi ilçesinden yaklaşık 45 km dir.Yalnız orada balık yok ; 5 yıl kadar önce barajdaki sızıntıdan orayı boşalttılar,tüm balıklar gitti ve bir daha balık atmadılar.
Ağcaşar Barajında da avlandım ( 17 kg lık bir Aynalı sazan tutmuştum,sene 1992 de )Burası da yine Develiye 20 km uzaklıkta Yahyalı yolu üzerindedir.
Son olarak Tekir Göleti,Erciyes dağının eteğinde bulunan Tekir Yaylasında olup ( Kayak Merkezine çok yakındır ) Hem Kayseriye (Kuzeyden ) hemde Develiye (Güneyden ) 20 km uzaklıkta olup; orada da balık yoktur.Tekir rakımı çok yüksek olup, Temmuz ve Ağustosun aşırı sıcaklarında dahi sadece serindir.
Saygılarımla.

anadolufisherman

Yeni Üye
Adı
buğrahan
olta balıkçılığına neden yasak getirirler anlamış değilim. Zaten avcı olta ile avlanır başka bi araç gereç kullanmaz hal böyle iken yasak getirilmesi sizce de biraz traji komik değil mi ?