Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kefal için iğne tavsiyesi istiyorum

Adı
Mehmet
Kan Grubu
O Rh Negatif
merhaba ben çanakkalede hep gittiğim tatil yerimde her sene balık tutuyorum ama şamandıralı yılan dili kefal takımına 7.5 lira vermekten çok sıkıldım(zaten iğneleri bir garip takımın) bu yüzden kendi takımımı bağlamayı öğrendim 0.20 mm misina aldım kıstırma kurşun 4 gram bir de şamandıra ile bağlayacağım.takımı ileri atmayacağım taş çatlasa 10 metre atacağım mera sığ yem tavuk göğsü ve ekmek (bu sene akıllandım boru kurdu mamun vesaire götüreceğim) ve benim iğneye ihtiyacım var ama iğne şöyle merada kefalin dışında çok iri olmayan sarpa ,ısparoz ,yavru karagözler ve de lapin var yani sadece bir kefal iğnesi olmaz ve anlayacağınız iğnenin biraz da küçük olması gerek çünkü kefaller 15-35 cm arası ve diğer balık türleri de küçük o yüzden küçük bir iğne gerek .
esas hedefim kefal ama iri ısparoz ve sarpalara da hayır demem (iri karagöz yok onu saymıyorum) .( BU ARADA BALIKLAR YAVRU DEDİM AMA İRİSİ YOK DİYE KÜÇÜĞÜNÜ ALMIYORUM 20 SANTİMDEN AŞAĞI KEFALİ AVUÇ İÇİNDEN BÜYÜK ISPAROZ SARPAYI KİMSE ALDIN DEMEZ İÇİNİZ RAHAT OLSUN) bu balıkların hepsini tutabileceğim bir iğne arıyorum (YILAN DİLİ TAKIMI) yapacağım
bir de bahsettiğim balıklar için iğne rengi ne olmalı (hedef kefal ama diğer balıklar da var onlar da yakalansın ) ;)
ustalardan tavsiye bekliyorum

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
teşekkürler videoyu defalarca izledim ancak bana marka numara seri no laızm
çok önemli mi?

çapari iğnesi bile olur diye düşünüyorum.3-4 kg kefal avlamıyorsanız hiç gerek yok.

büyük kefal çıkıyorsa alınabilecek en ufak ama ağzı dar sazan iğnesini alın

midnigth

Aktif Üye
Adı
ömer baykal
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende kucuklugumde didimde yazlikta kefal avlayarak baslamistim bu hobiye , iki takim kuruyodum birisi zargana top arkasina kibris oltasi digeride zargarana top arkasina tek igne , ekmegin disi kullanilcak ekmek batmiycak ,takim misinasi ince ve saglam olcak, tek ignenin avciligi daha iyi ama kibrisada geldimi kiloluk kefal geliyor.