Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kendo Baby Jig 3gr Ile Nasıl Aksiyon Verilir ?

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ksenophanes tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. ksenophanes

ksenophanes Aktif Üye

Jig ile avcılık konusunda fazla tecrübe sahibi değilim. Youtube'da yaptığım araştırmalarda da bu jige verilebilecek aksiyonlar hususunda net bilgiler edinemedim. Genelde daha ağır jigler ile ilgili bilgiler var onları 3gr jige uygulayarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Yaptığım jigi denizin dibine indirmek, sert hareketlerle yukarı çekmek ve ağır sararak boşluğu almak şeklinde. Böyle yapınca da bazı zamanlar jigi dibe takıyor ve zorlukla kurtarıyorum. Şu ana kadar da bu jig ile ilgili en ufak bir vuruş alamadım.

Acaba bu jigi en verimli nasıl aksiyonla kullanabilirim ? Tecrübeli arkadaşlar ne tavsiye ederler ?

legendario ve Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. futility

futility Aktif Üye

Aslında yaptığınız yöntemlerden birisi, gayet doğru. Bir diğeri, kamış ucunu aşağı doğru eğip hafif jerk hareketleri ile sarım yapmak. Ben genelde istavritin yüzeye yakın, orta suda olduğu zamanlarda bu şekilde alıyorum.
    Dip yapısı uygun değilse farklı meralarda deneyin ya da üçlü iğne yerine tekli asist iğne kullanabilirsiniz. Bir de balığı aramak için suyun farklı seviyelerini denemekte fayda var.

4. _Ramazan_

_Ramazan_ Aktif Üye

5. ksenophanes

ksenophanes Aktif Üye

Savaş Dursun'un meradaki avcılık videolarını izledim keşke yaptığı aksiyonlara dair avlanırken bilgiler verse.

Bir videosunda farklı, öteki videosunda ise diğerinden tamamiyle farklı aksiyonlar kullanıyor. Kimi zaman dipliyor kimi zaman diplemeden hızlı çekiyor(bu tahminim meranın dip durumuna göre) dipten bazen hızlı bazen yavaş çekiyor(bunu hangi duruma göre yapıyor anlamadım) bazen bekliyor aşağı yukarı aksiyon veriyor kamışını keskince sağa sola döndürüyor.

bu durum jig konusunda acemi şahsımın kafamı karıştırmasından başka işe yaramadı. keşke bilgilendirme babında 2-3 kelam bir şeyler söylesede videolar daha bilgilendirici olsa "aldım" tarzı sevinç nidalarını duyuyoruz sadece.

Mektupla bunu beğendi.
  6. angvil

angvil Aktif Üye

instagram ve whatsapptan kendisine ulaşabilirsin. Sorularını sorduğunda cevaplayacaktır.

Mektupla ve ksenophanes bunu beğendi.
  7. _Ramazan_

_Ramazan_ Aktif Üye

@ksenophanes abi birazda meraya göre deneyip bulmak lazım ben tarzı aksiyonu izliyorum not ediyorum aklıma sonra merada deneyerek buluyorum her zaman aynı stil zaten genel manada iş yapmıyor her balığın yemlenme avlanma stili farklı doğruyu yanıla yanıla çözüyorum böyle daha zevkli hemen hazıra konmak zaten hiç öğretici değil insan kendini geliştiremiyor kör topal ilerliyorum gibi oluyor ama alt yapısını yaparak gidiyorum en azından ve verimini emeğimin karşılığı alıyorum yavaş yavaş

ksenophanes bunu beğendi.
  8. TrAcHuRuS

TrAcHuRuS Daimi Üye

Bu adama fazla inanmayin. Tamamen reklam amacli yapilan hareketler. Onun meralarinda kimse avlanamiyor hep yasak bolgeler. Aksiyonu deneyerek kendiniz bulun.

9. mardek

mardek Aktif Üye

Cumhur bey pek anlayamadım bölge yasaksa Savaş Bey nasıl avlanıyor. En son izlediğim videosunda başka bir bottaki avcılar akya yakalamıştı. Hatta akyayı çekerlerken köpekbalığı akyaya saldırmış, balığı çektiklerinde de akyadan geriye sadece kafa kalmıştı. Yani ''onun meralarında kimse avlanmıyor'' tezi pek doğru gelmedi bana. Okuma ve savagear'ın bayiisi olduğu için sadece bu iki markanın ürünlerini kullandığı doğru.

10. batuhan111

batuhan111 Aktif Üye

ksenophanes bunu beğendi.
  11. TrAcHuRuS

TrAcHuRuS Daimi Üye

Kendisi bildigim kadariyla muvazzaf ve ya emekli askerdir ve herkesin giremeyecegi bolgelerde avlanabiliyor. Benim bahsettigim durum acik denizde degil kiyidan yapilan avlardi.

Bana sadece sunu izah edin yeter. Bu arkadasin kullandigi jig sahte herneyse aynisini alipta ayni baliklari yakalayabilen kac kisi var? Nerdeyse hic.

Kendisini bizzat tanimiyorum ve sahsi bir meselem yok arkadasla. Amma velakin bir cok arkadas onun gaziyla bazi jigleri sahteleri buyuk umutlarla almistir ve sonuc hep husran olmustur.

Ersin1903, iogurer ve ksenophanes bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş