Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kendo Baby Jig 3gr Ile Nasıl Aksiyon Verilir ?

ksenophanes

Aktif Üye
Jig ile avcılık konusunda fazla tecrübe sahibi değilim. Youtube'da yaptığım araştırmalarda da bu jige verilebilecek aksiyonlar hususunda net bilgiler edinemedim. Genelde daha ağır jigler ile ilgili bilgiler var onları 3gr jige uygulayarak bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Yaptığım jigi denizin dibine indirmek, sert hareketlerle yukarı çekmek ve ağır sararak boşluğu almak şeklinde. Böyle yapınca da bazı zamanlar jigi dibe takıyor ve zorlukla kurtarıyorum. Şu ana kadar da bu jig ile ilgili en ufak bir vuruş alamadım.

Acaba bu jigi en verimli nasıl aksiyonla kullanabilirim ? Tecrübeli arkadaşlar ne tavsiye ederler ?

futility

Aktif Üye
Aslında yaptığınız yöntemlerden birisi, gayet doğru. Bir diğeri, kamış ucunu aşağı doğru eğip hafif jerk hareketleri ile sarım yapmak. Ben genelde istavritin yüzeye yakın, orta suda olduğu zamanlarda bu şekilde alıyorum.
Dip yapısı uygun değilse farklı meralarda deneyin ya da üçlü iğne yerine tekli asist iğne kullanabilirsiniz. Bir de balığı aramak için suyun farklı seviyelerini denemekte fayda var.

ksenophanes

Aktif Üye

Savaş Dursun'un meradaki avcılık videolarını izledim keşke yaptığı aksiyonlara dair avlanırken bilgiler verse.

Bir videosunda farklı, öteki videosunda ise diğerinden tamamiyle farklı aksiyonlar kullanıyor. Kimi zaman dipliyor kimi zaman diplemeden hızlı çekiyor(bu tahminim meranın dip durumuna göre) dipten bazen hızlı bazen yavaş çekiyor(bunu hangi duruma göre yapıyor anlamadım) bazen bekliyor aşağı yukarı aksiyon veriyor kamışını keskince sağa sola döndürüyor.

bu durum jig konusunda acemi şahsımın kafamı karıştırmasından başka işe yaramadı. keşke bilgilendirme babında 2-3 kelam bir şeyler söylesede videolar daha bilgilendirici olsa "aldım" tarzı sevinç nidalarını duyuyoruz sadece.

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
Savaş Dursun'un meradaki avcılık videolarını izledim keşke yaptığı aksiyonlara dair avlanırken bilgiler verse.

Bir videosunda farklı, öteki videosunda ise diğerinden tamamiyle farklı aksiyonlar kullanıyor. Kimi zaman dipliyor kimi zaman diplemeden hızlı çekiyor(bu tahminim meranın dip durumuna göre) dipten bazen hızlı bazen yavaş çekiyor(bunu hangi duruma göre yapıyor anlamadım) bazen bekliyor aşağı yukarı aksiyon veriyor kamışını keskince sağa sola döndürüyor.

bu durum jig konusunda acemi şahsımın kafamı karıştırmasından başka işe yaramadı. keşke bilgilendirme babında 2-3 kelam bir şeyler söylesede videolar daha bilgilendirici olsa "aldım" tarzı sevinç nidalarını duyuyoruz sadece.
instagram ve whatsapptan kendisine ulaşabilirsin. Sorularını sorduğunda cevaplayacaktır.

_Ramazan_

Daimi Üye
Adı
Ramazan DEMİR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@ksenophanes abi birazda meraya göre deneyip bulmak lazım ben tarzı aksiyonu izliyorum not ediyorum aklıma sonra merada deneyerek buluyorum her zaman aynı stil zaten genel manada iş yapmıyor her balığın yemlenme avlanma stili farklı doğruyu yanıla yanıla çözüyorum böyle daha zevkli hemen hazıra konmak zaten hiç öğretici değil insan kendini geliştiremiyor kör topal ilerliyorum gibi oluyor ama alt yapısını yaparak gidiyorum en azından ve verimini emeğimin karşılığı alıyorum yavaş yavaş

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur D.
Kan Grubu
O Rh Pozitif

Bu adama fazla inanmayin. Tamamen reklam amacli yapilan hareketler. Onun meralarinda kimse avlanamiyor hep yasak bolgeler. Aksiyonu deneyerek kendiniz bulun.

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür
Bu adama fazla inanmayin. Tamamen reklam amacli yapilan hareketler. Onun meralarinda kimse avlanamiyor hep yasak bolgeler. Aksiyonu deneyerek kendiniz bulun.
Cumhur bey pek anlayamadım bölge yasaksa Savaş Bey nasıl avlanıyor. En son izlediğim videosunda başka bir bottaki avcılar akya yakalamıştı. Hatta akyayı çekerlerken köpekbalığı akyaya saldırmış, balığı çektiklerinde de akyadan geriye sadece kafa kalmıştı. Yani ''onun meralarında kimse avlanmıyor'' tezi pek doğru gelmedi bana. Okuma ve savagear'ın bayiisi olduğu için sadece bu iki markanın ürünlerini kullandığı doğru.

batuhan111

Daimi Üye
Adı
metin
Kan Grubu
A Rh Pozitif

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur D.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Cumhur bey pek anlayamadım bölge yasaksa Savaş Bey nasıl avlanıyor. En son izlediğim videosunda başka bir bottaki avcılar akya yakalamıştı. Hatta akyayı çekerlerken köpekbalığı akyaya saldırmış, balığı çektiklerinde de akyadan geriye sadece kafa kalmıştı. Yani ''onun meralarında kimse avlanmıyor'' tezi pek doğru gelmedi bana. Okuma ve savagear'ın bayiisi olduğu için sadece bu iki markanın ürünlerini kullandığı doğru.
Kendisi bildigim kadariyla muvazzaf ve ya emekli askerdir ve herkesin giremeyecegi bolgelerde avlanabiliyor. Benim bahsettigim durum acik denizde degil kiyidan yapilan avlardi.

Bana sadece sunu izah edin yeter. Bu arkadasin kullandigi jig sahte herneyse aynisini alipta ayni baliklari yakalayabilen kac kisi var? Nerdeyse hic.

Kendisini bizzat tanimiyorum ve sahsi bir meselem yok arkadasla. Amma velakin bir cok arkadas onun gaziyla bazi jigleri sahteleri buyuk umutlarla almistir ve sonuc hep husran olmustur.