Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kendo sahteler hakkında

Dejavu

Aktif Üye
Adı
volkan kapar
Rapala bize göre yüzse bence daha güzel olur :)

cihan drums

Daimi Üye
Adı
cihan
Bence rapalanın markasından ziyade; meraya, suya göre seçmek ve rapalayı yüzdürebilmek daha önemli ..
S.a tugay bey İşte bizde diyoruz ki o mera ya su ya göre seçilmiş rapalanın dandiği de var iyisi de , neden iyisini değil de sahtenin sahtesini alalım paramızla rezil olalım..

Son düzenleme:

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
Kendo markasını ben de araştırmıştım bir ara, kesinlikle Cengiz Balıkçılığın kendi markası. Türkiye şartlarına uygun sahte balıkları belirleyip, Çin'de ürettirip diğer yabancı markalara göre oldukça makul fiyatlara satarak bu sektörde hatırı sayılır bir açığı kapatıyorlar bence. Adamlar zamanında bu ihtiyacı iyi analiz edip gereken girişimi yapmışlar ve şimdi bundan da iyi para kazanıyorlar tahminimce.
Benzer durumu oğlum için oto koltuğu alırken yaşamıştım. Kraft markasını çoğunuz görmüştür bebek mağazalarında. Aynı şekilde bu marka da aslında Alman görünümlü Türk
hadi ya ,!! kraft türk müymüş ??:eek::eek:

kerem03

Aktif Üye
Adı
KEREM ÇETİNKAYA
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bu arada yine piyasada 1.5-2 tl ye satilan BlueFish markasininda renk skalasi ve aksiyonu cok guzel bu rapalanin tek sorunu bazilarinin su almasi bunuda gaga ve kuyruk kisimlarina epoksi ile ince bir dolgu yapinca islem tamam.Ben tum marka rapalalarima boya dokulmesini onlemek adina ilk aldigimda sprey oto vernik sıkıyorum hem saglamlik hem ekstra parlaklik veriyor.
spine yeni başlayan bir arkadaşa almıştım, acemiliği atana kadar yaşayabileceği kayıplara karşı ucuz yollu olsun diye.ilk avımızda biz marialar imalar savage ler derken o yarım yamalak atışıyla blufish kırmızı kafa ile bi kofana kandırmıştı :D biz şok, o bizden şok :) kısmetse hertürlü olur yani.rastgelsin.

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
S.a tugay bey İşte bizde diyoruz ki o mera ya su ya göre seçilmiş rapalanın dandiği de var iyisi de , neden iyisini değil de sahtenin sahtesini alalım paramızla rezil olalım..
Aleyküm selam cihan bey.. Öyle gibi gözüküyor ama aslında değil .. Hangi yemi nerede ve nasıl kullanacağını bilen birisi zaten kaliteli sahte ayrımını yapabiliyor.
Bu soruyu genelde benim gibi acemiler soruyor :) sosyal medyada çok Şahit oldum; Boğaz için sahte soranlara Ege de avlanan arkadaşlar su üstü sahte öneriyor.. Anlatmak istediğim bu..
Şimdi kendonun boyası dökülüyor, doğru.. Daiwa nında dökülüyor.. Daiwayla balık alamadığım bir yerde ryobiyle kendoyla çatır çatır balık alıyorlar. Veya 3-5 havada çanakkalede kendoyla veya Japanese le avlanmaya çalış sahte ayağının dibine düşer .. Orada da daiwa Şart gibi..
Ayrıca herbirini farklı yüzdürmek lazım, atarken farklı atmak lazım.. Aslında markadan çok Bunlara kafa yormamız lazım. Kısacası bence en iyi malzeme; verim aldığın yani çalıltırabildiğin malzemedir.. Sevgiler

muratozz

Yeni Üye
Adı
Murat Öz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kendolarin gagalari çabuk kırılıyor, renkleri de çabuk atiyor. Daiwa, ima neden pahalı zamanla anlıyorsunuz.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muratozz

Yeni Üye
Adı
Murat Öz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Evet Abdullah abi, üstü pembe olan kendo fosforlu. Diğerlerinde göremedim.

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi