Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kırık rapala ağzı tamiri

enesn53

Yeni Üye
Adı
Enes NURAL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Geçenlerde bir internet sitesinden 5 li set olarak rapala satın aldım. Fakat birinin ağzı kırık geldi. Para iadesi yaptılar fakat ben bu rapalayıda kullanmak istiyordum. Aklıma direk 502 ve karbonat formülü geldi. Bende denedim. Bir kağıdı kalıp misali dikdörtgene katlayıp rapalayı ona yerleştirdim. Sonra biraz karbonat ve ardından 502 japon yapıştırıcısı döktüm 5 dakika kurumasını bekledim. Kuruduktan sonra eğe (törpü) yardımıyla orayı düzelttim. Eğer sizinde ağzı kırık rapalalarınız varsa bu şekilde tamir edebilirsiniz. Sizce aksiyon eskisi gibi olacak mı? Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. 😁

Ekli dosyalar

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Eline sağlık
Bazen de bozuk aksiyon daha değerli olabilir.
Balık için etkili yem demek için aynı anda bir kaç kişi olta atacak, onlar balık yakalayacak ama sen yakalayamayacaksın ki elindeki sahte iş yapmıyor diyebilesin.

enesn53

Yeni Üye
Adı
Enes NURAL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Eline sağlık
Bazen de bozuk aksiyon daha değerli olabilir.
Balık için etkili yem demek için aynı anda bir kaç kişi olta atacak, onlar balık yakalayacak ama sen yakalayamayacaksın ki elindeki sahte iş yapmıyor diyebilesin.
Fikrin için teşekkür ederim abi en kısa zamanda gidip deneyeceğim o zaman bir daha fikirlerimi paylaşırım. Belki de dediğin gibi biraz bozuk veya farklı aksiyon daha iyi olabilir 😂

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Fikrin için teşekkür ederim abi en kısa zamanda gidip deneyeceğim o zaman bir daha fikirlerimi paylaşırım. Belki de dediğin gibi biraz bozuk veya farklı aksiyon daha iyi olabilir
Levrek avına gagalı sahtelerin gagalarını kırarak başladım. Sadece ben de değil tabii. Çok güzel balıklar da yakaladım. Merada yeterki balık olsun.

Adı
hakan
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Levrek avına gagalı sahtelerin gagalarını kırarak başladım. Sadece ben de değil tabii. Çok güzel balıklar da yakaladım. Merada yeterki balık olsun.
vaaays, bak ben bunu bilmiyordum abi, bir gün atıp çekerken bi sahtem rüzgardan iskeleye vurdu, fark etmemişim gaga’nın kırıldığını, sonra sanırım 2. atışta çat yapıştı levrek. sonra 1 tane daha. o güne kadar oradan hiç levrek alamamıştım oysa ki. sonra bir baktım gaga kırılmış. emin olamadım. sonra bir defa daha deneyip aynı yerde aynı sahteyle bi daha alınca anladım ki bazen yalpalayan sahtelerin yalpası balığı kandırmaya yetmiyor. şimdi köşede saklıyorum. kırık sahte, kimse almaz görse ama sat deseler satmam 😂